Trwa ładowanie...
ycipk-3aofs3

Lewica zadecydowała ws. 30-krotności składki ZUS

- Klub Lewicy podjął decyzję w sprawie projektu ustawy likwidującej limit 30-krotności składki ZUS. Nie zdradzimy szczegółów naszego stanowiska do momentu głosowania - informuje rzeczniczka lewicowej koalicji Anna Maria Żukowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lewica nie chce odkrywać kart ws. 30-krotności składki ZUS
Lewica nie chce odkrywać kart ws. 30-krotności składki ZUS (East News, Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)
ycipk-3aofs3

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski powiedział natomiast, że koalicja ma przekonanie, iż sama powinna zaprezentować takie elementy, na których jej zależy w tym projekcie. - Żeby to była cała strategia myślenia o przyszłości emerytów w Polsce, czyli o minimalnym wynagrodzeniu dla emeryta, obywatelskiej emeryturze, o tym, jak ograniczyć, żeby w Polsce emerytury na poziomie 50-80-100 tysięcy nie było - to wszystko przed nami, ale w rozumieniu potrzeby konsultacji, współpracy, a nie szybkiego podejmowania decyzji - tłumaczył.

Jednocześnie podkreślił, że Lewica "stoi po stronie obywatela". Zaznaczył też, że przygotowany przez PiS projekt wymaga zmian. - Od początku mówimy bardzo jasno: 30-krotność to jest projekt lewicowy, ale bez odpowiednich poprawek nie do przyjęcia dla Lewicy - powiedział.

ycipk-3aofs3

Jarosław Gowin i Porozumienie poza rządem? Sellin: wcześniej byli jednomyślni

W środę posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy likwidujący od 2020 r. górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - tzw. 30-krotności ZUS. Według autorów projektu, ma to przynieść wzrost wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oszacowany na 7,1 mld zł. Propozycja doprowadziła do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy, gdyż takiemu rozwiązaniu jest Porozumienie.

Projektem zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych Sejm zajmie się we wtorek wieczorem. Głosy Lewicy mogą okazać się kluczowe dla przyjęcia ustawy.

ycipk-3aofs3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3aofs3

ycipk-3aofs3
ycipk-3aofs3