ycipk-1cseqh

Leszek Miller pytany o Magdalenę Ogórek. "Miałem jej dosyć"

Przygoda Magdaleny Ogórek z polityką trwała krótko. Okazuje się jednak, że dziennikarka TVP zdążyła dać się mocno we znaki Leszkowi Millerowi. Dziś polityk przyznaje, że chciał odwołać jej kandydaturę na prezydenta Polski z ramienia SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2015 roku Ogórek i Miller współpracowali
W 2015 roku Ogórek i Miller współpracowali (East News, Fot: Jacek Domiński)
ycipk-1cseqh

Styczeń 2015. Wtedy zarząd SLD zatwierdził Magdalenę Ogórek jako swoją kandydatkę na prezydenta RP. Nie udało się, z 2,38 proc. ważnych głosów zajęła piąte miejsce.Wtedy też drogi dzisiejszej dziennikarki TVP i Sojuszu się rozeszły.

Mimo upływu czasu, Leszek Miller, ówczesny szef SLD pamięta kampanię prezydencką z 2015 roku i emocje, które budziła w nim kandydatka. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" polityk stwierdził, że "w pewnym momencie miał tak dosyć Ogórek, że chciał ogłosić, że nie jest kandydatką".

To nie wszystko. W czasie kampanii Ogórek powiedziała Millerowi, że wyjdzie do dziennikarzy i przyzna, co o nim myśli. On jej od tego nie odżegnywał, ale zaznaczył, że jak skończy, to i on zejdzie do dziennikarzy i powie swoją wersję, na czym Ogórek straci.

ycipk-1cseqh

Zobacz także: Leszek Miller o kandydowaniu do PE. Uchylił rąbka tajemnicy

Jak twierdzi, SLD potrzebowało kandydata spoza ugrupowania. Po tym, jak poznał Ogórek, nie odwołał jej kandydatury, bo odwiedli go od tego koledzy.

ycipk-1cseqh

Miller przypomniał, że Ogórek była asystentką Grzegorza Napieralskiego. - Opiekowała się nawet jego dziećmi. Kilka razy ją widziałem - stwierdził. Dodał, że "popełniają błąd wszyscy, którzy jej nie doceniają. Jest bardzo inteligenta, dysponuje rozległą wiedzą na różne tematy i liczy na to, że zrobi wielką karierę polityczną przy pomocy prawej strony".

Przyznał, że Ogórek "robiła wrażenie". Mówił o "maślanych oczach polityków i nadskakiwaniu" polityków i "trzepotaniu rzęsami, poprawianiu włosów" przez Ogórek.

Miller zdradził też, że Ogórek zaprosiła go do swojego programu w TVP, ale odmówił. - Powiedziałem: "Pani Magdo, może jeszcze za wcześnie" - przyznaje były szef SLD.

Zobacz też: Jaruzelska, czyli Ogórek bis

ycipk-1cseqh

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Polub WP Wiadomości
ycipk-1cseqh
ycipk-1cseqh