WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
komendant
17-01-2008 (10:05)

Leszek Elas nowym szefem Straży Granicznej

Leszek Elas został w czwartek powołany na stanowisko komendanta głównego Straży Granicznej - poinformował rzecznik SG Jacek Sońta. Dotychczas obowiązki komendanta pełnił wcześniejszy zastępca szefa SG Jacek Bajger.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wiceszef MSWiA Adam Rapacki (nadzorujący SG, policję, BOR) przedstawił nowego komendanta głównego SG podczas odprawy rocznej odbywającej się w Warszawie.

W połowie grudnia premier Donald Tusk na wniosek wicepremiera i szefa MSWiA Grzegorza Schetyny odwołał ze stanowiska komendanta SG Mirosława Kuśmierczaka. Od tego czasu obowiązki te pełnił jego zastępca Bajger. Dymisja Kuśmierczaka - jak wyjaśniał Schetyna - była spowodowana tym, że ani on, ani Rapacki "nie widzieli możliwości dalszej współpracy z komendantem".

Polub WP Wiadomości
WP
WP