Trwa ładowanie...

Lepper: możemy zgodzić się na referendum ws. tarczy

Andrzej Lepper nie wykluczył, że Samoobrona będzie za referendum w sprawie budowy w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Lepper wyjaśnił, że na razie jest zbyt mało informacji w tej kwestii.

Lepper: możemy zgodzić się na referendum ws. tarczyŹródło: PAP
ddn3doi
ddn3doi

Wicepremier podkreślił, że Warszawa pozna szczegóły podczas negocjacji z Waszyngtonie, które jeszcze się nie rozpoczęły. Dziś zbiera się Rada Bezpieczeństwa Narodowego, która zajmie się sprawą tarczy.

Lepper odciął się od spekulacji, wedle których Józef Oleksy może zostać przyjęty do Samoobrony. Wyjaśnił, że jego partia nie cierpi na brak kandydatów na członków i nie przyjmuje wszystkich polityków usuniętych z innych ugrupowań. Józef Oleksy został zawieszony w prawach członka SLD. To wynik skandalu wywołanego przez ujawnienie nagrania rozmowy Oleksego z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Oleksy w tym nagraniu wysunął poważne oskarżenia przeciwko czołowym politykom Sojuszu.

Szef Samoobrony przyznał, że podejrzewa, iż jego rozmowy telefoniczne mogą być podsłuchiwane. Lepper ujawnił, że pytał o to koordynatora służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna. Minister Wassermann zapewnił go, że nie jest podsłuchiwany. Lepper zażartował, że jeśli czuje się podsłuchiwany, to głównie przez PSL. Wicepremier jednocześnie stanowczo odrzucił wszelkie zarzuty ludowców co do kierowania przez niego resortem rolnictwa.

ddn3doi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddn3doi
Więcej tematów