Trwa ładowanie...
d3el9et
papierosy

"Lekkie" papierosy nie są bezpieczniejsze

Papierosy reklamowane jako "lekkie" (light), z niższą zawartością smoły lub nikotyny, nie są bezpieczniejsze - orzeczono w raporcie amerykańskiego Krajowego Instytutu Raka (NCI).

Share
d3el9et

Prawdopodobieństwo raka płuc nie zmniejsza się zwłaszcza u osób, które w późniejszym wieku przestawiły się na papierosy typu "light" i z niższą zawartością smoły, chociaż nie stwierdzono z całą pewnością, czy ryzyko to nie zmniejsza się u ludzi, którzy od początku palili takie papierosy.

Jeszcze 20 lat temu lekarze w USA zalecali palaczom przestawienie się na papierosy "lekkie" jako mniej szkodliwie dla zdrowia, ale według liczącego sobie 236 stron raportu, nie ma na to dowodów.

Jego autorzy przeanalizowali dane o zachorowalności na raka płuc i śmiertelności od chwili wprowadzenia na rynek papierosów z filtrem i z niską zawartością smoły. Teoretycznie palenie takich papierosów powinno być mniej groźne dla zdrowia, ale, zdaniem naukowców, osoby, które je palą, prawdopodobnie mocniej i szybciej się zaciągają albo po prostu palą więcej. (and)

d3el9et

Podziel się opinią

Share
d3el9et
d3el9et
Więcej tematów