Trwa ładowanie...
IAR

Lekarze Lufthansy zalecali Lubitzowi leczenie psychologiczne

Lekarze Lufthansy zalecali Andreasowi Lubitzowi leczenie psychologiczne, po tym jak nastąpił u niego nawrót depresji - informuje Bild am Sonntag. Niemiecki pilot, 24 marca celowo rozbił samolot linii Germanwings we Francji.
Share
Andreas Lubitz
Andreas LubitzŹródło: Facebook
d3fyf37

Według niemieckiej gazety, dokumenty znalezione przez niemieckie władze lotnicze, wskazują, że lekarze Lufthansy uznali, iż Lubitz powinien kontynuować leczenie psychologiczne, nawet jeśli, w 2009 roku został przez niezależnego eksperta uznany za zdolnego do wykonywania lotów". W 2009 roku Lubitz przerwał szkolenie lotnicze i poinformował Lufthansę o swojej chorobie. Rzecznik Lufthansy nie chciał dla gazety komentować tych doniesień.

Według francuskich śledczych, Andreas Lubitz rozbijając samolot posłużył się autopilotem. Ustawił urządzenie tak, by maszyna schodziła na docelową wysokość trzydziestu metrów. Potem zmieniał ustawienia i zwiększał prędkość maszyny przy jednoczesnym obniżaniu lotu. Gdy samolot w konsekwencji rozbił się w górach zginęło 150 osób znajdujących się na pokładzie. Nikt nie przeżył.

Tymczasem niemieccy prokuratorzy potwierdzili, że Lubitz na tydzień przed katastrofą sprawdzał w internecie sposoby na popełnienie samobójstwa.

d3fyf37

Podziel się opinią

Share
d3fyf37
d3fyf37
Więcej tematów