Trwa ładowanie...
d47qe5t

Lech Wałęsa pisze do żony Kiszczaka

Lech Wałęsa publicznie wezwał żonę Czesława Kiszczak do "powiedzenia prawdy o akcji teczkowej". "Nie można uwierzyć, by mąż Kiszczak tak Panią okłamał" - napisał na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa pisze do żony Kiszczaka
(WP)
d47qe5t

"Był przesłuchany pod przysięgą przez prokuratora w IPN, udzielił w telewizji wywiadu w którym zdecydowanie oświadczył prawdę.
Natomiast prawdą jest ze prowadzono ze mną tajną i nieoficjalną walkę, gdzie w tej koncepcji podrabiano materiały by mnie zohydzić w oczach społeczeństwa i zniszczyć potrzebny mi mój autorytet. Jestem przekonany, że każdy sąd potwierdzi tą prawdę" (pisownia oryginalna) - napisał były prezydent.

To kolejny wpis Wałęsy odnoszący się do jego współpracy z SB.

Przedstawiona przez Instytut Pamięci Narodowej ekspertyza teczki TW "Bolka" potwierdziła w styczniu współpracę Lecha Wałęsy z SB. Biegli stwierdzili, że pismo "Bolka" jest tożsame z pismem Lecha Wałęsy. - Nie zamierzamy usuwać Lecha Wałęsy z historii Polski. Ocena Lecha Wałęsy ulega zmianie - powiedział prezes IPN Jarosław Szarek. - Lech Wałęsa może złożyć wnioski i zastrzeżenia do opinii biegłych w sprawie teczki TW "Bolek" - dodał wówczas szef pionu śledczego IPN Andrzej Pozorski.

d47qe5t

Ekspertyzę teczki TW "Bolek" zlecono w ramach śledztwa prowadzonego przez białostocki pion śledczy IPN w sprawie podejrzenia poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy SB w dokumentach "Bolka", w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.

W dokumentach tych, które w 2016 roku znaleziono po śmierci gen. Czesława Kiszczaka w jego domu, jest między innymi odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z Służbą Bezpieczeństwa, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek".

Były prezydent Lech Wałęsa neguje autentyczność dokumentów przejętych przez IPN od wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku. Stanowczo też zaprzecza, by kiedykolwiek był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

d47qe5t

Podziel się opinią

Share

d47qe5t

d47qe5t
Więcej tematów