Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa do Jarosława Kaczyńskiego: wiele milionów Polaków czeka, aż pan odejdzie z polityki

Były prezydent Lech Wałęsa po raz kolejny zabrał głos w sprawie ujawnionych we wtorek przez "Gazetę Wyborczą" tzw. taśm Kaczyńskiego. Tym razem przypomniał prezesowi PiS jego własne słowa.

Lech Wałęsa do Jarosława Kaczyńskiego: wiele milionów Polaków czeka, aż pan odejdzie z politykiŹródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk/Reporter
d3055yq
d3055yq

"Jak to było p. Kaczyński? 'Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, a ci co poszli dla pieniędzy muszą odejść'? Wiele milionów Polaków czeka, aż pan odejdzie z polityki. Dosyć już wyrządzono zła" - napisał na swoim profilu na Twitterze Lech Wałęsa.

Były prezydent nawiązał w ten sposób do słów prezesa PiS, które ten wypowiedział w lipcu ubiegłego roku po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS. - Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - stwierdził wówczas Jarosław Kaczyński.

To już kolejny komentarz byłego prezydenta ws. ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" tzw. taśm Kaczyńskiego, czyli rozmów prezesa PiS z jego ciotecznym bratem Grzegorzem Tomaszewskim oraz austriackim deweloperem Geraldem Birgfellnerem.

d3055yq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3055yq
Więcej tematów