Trwa ładowanie...
d46cqx8

Lech Wałęsa bierze nawet 400 tys. zł za jeden wykład

Były prezydent Lech Wałęsa jest na emeryturze. Oprócz wysokiego świadczenia przysługującego byłym głowom państwa i emerytury z ZUS, setki tysięcy zgarnia także dzięki wygłaszanym na całym świecie wykładom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa.
Lech Wałęsa. (Getty Images)
d46cqx8

Jak donosi "Super Express", Lech Wałęsa fortunę zarabia na licznych wykładach. "Sam przyznał, że za jedno takie wystąpienie otrzymuje od 10 do 100 tys. dolarów, czyli przeszło 400 tys. złotych" - czytamy.

Co ważne, po zakończeniu kadencji prezydenta RP politykowi przysługuje również tzw. emerytura prezydencka. Tabloid donosi, że Wałęsa pobiera te pieniądze już od 1995 roku. Aktualnie wypłata sięga 9 tys. złotych brutto.

d46cqx8

Prezydent ma także prawo do 12 tys. złotych na prowadzenie swojego biura. "Nikt nie zabroni byłemu prezydentowi pobierać także emerytury z ZUS. Nie wiadomo jednak, czy Lech Wałęsa pobiera takową, a jeżeli tak, to ile ona wynosi" - pisze gazeta.

Zdecydowanie największy zastrzyk gotówki byłego prezydenta stanowią premie za wystąpienia. Wałęsa wygłasza wykłady na całym świecie i inkasuje za nie nawet po 100 tys. dolarów.

Tomasz Grodzki brał łapówki? Minister z PiS komentuje

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46cqx8

Podziel się opinią

Share

d46cqx8

d46cqx8
Więcej tematów