Trwa ładowanie...
d3eo4px

Lech Wałęsa apeluje: odsuńcie PiS od władzy. Ostrzega przed wojną domową

Przypilnujcie ich, żeby nie szkodzili Polsce - mówił były prezydent Lech Wałęsa podczas podpisywania "Pomorskiej Deklaracji Obrony Demokracji". Dokument sygnowali przedstawiciele 15 różnych środowisk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były prezydent Lech Wałęsa
Były prezydent Lech Wałęsa (East News, Fot: Piotr Hukało)
d3eo4px

- Musicie zrobić wszystko, żeby odstraszyć tych niebezpiecznych ludzi. Tak, aby nie szkodzili Polsce. Gdybym był młodszy sam bym walczył, ale mogę tylko apelować - powiedział Lech Wałęsa przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

Dodał, że podczas odbudowy Polski po czasach komunizmu zdarzają się "nieszczęścia". - Dziś ojczyzna naprawdę jest w potrzebie i konieczna jest kartka wyborcza - mówił były przywódca opozycji antykomunistycznej.

- Do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawo i konstytucję. Jeśli chcecie Polskę uratować, to bierzmy się do roboty. Musimy ich rozliczyć i odstawić - dodał.

- A jeśli nie… To się skończy wojną domową. Ja się na tym znam - ostrzegał.

d3eo4px

- Zagłosujcie i odstawcie tych oszustów i bezczelnych ludzi, którzy niszczą Polskę - mówił Lech Wałęsa.

Wśród sygnatariuszy "Pomorskiej deklaracji obrony demokracji" są także byli działacze opozycji antykomunistycznej Henryka Krzywonos, Bogdan Borusewicz i Bogdan Lis.

Podpisy złożyli również Barbara Nowacka i Sławomir Neumann.

d3eo4px

Zobacz także: Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

Po podpisaniu deklaracji Lech Wałęsa na ulicach Gdańska rozdawał ulotki z własnym apelem o uczestnictwo w jesiennych wyborach.

"39 lat temu narzędziem walki były strajki. Ich siła i determinacja uczestników okazały się mocniejsze niż reżim komunistyczny. Dzisiejszym naszym narzędziem walki jest kartka wyborcza" - napisał były prezydent.

d3eo4px

W apelu na ulotce z hasłem "Strajkowaliśmy po to, abyście mieli prawo głosu" Wałęsa zwraca się również bezpośrednio do działaczy dawnej "Solidarności". Prosi o udział w głosowaniu.

Z kolei w mediach społecznościowych Lech Wałęsa zamieścił wiersz zatytułowany "Zawłaszczona Solidarność 2019".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3eo4px

Podziel się opinią

Share
d3eo4px
d3eo4px
Więcej tematów