Trwa ładowanie...
d1w2q2r

Połowa "jedynek" PSL w ręce partnerów. Listy Koalicji Polskiej są gotowe

Poseł Marek Sawicki z PSL poinformował, że Koalicja Polska zakończyła już negocjacje dotyczące układania list wyborczych. Szczegóły zostaną przekazane w sobotę. Co ważne, tylko połowa "jedynek" przypadnie politykom PSL. Czy resztę weźmie Kukiz'15?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz (Kukiz'15) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL).
Paweł Kukiz (Kukiz'15) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). (East News)
d1w2q2r

- Wywodzimy się z różnych środowisk, ale teraz nasze programy się uzupełniają - powiedział tydzień temu lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, gdy ogłosił współpracę z Pawłem Kukizem. Dodał, że pełne listy Koalicji Polskiej zostaną ogłoszone na konwencji programowej 17 sierpnia.

Teraz Marek Sawicki (były minister rolnictwa) potwierdził tę datę. Pytany, ile "jedynek" otrzymają politycy Kukiz'15 odparł: "Około połowy jedynek PSL oddaje swoim partnerom". Zastrzegł, że to nie dotyczy tylko posłów Kukiz'15, ale wszystkich ugrupowań tworzących Koalicję Polską. Przyznał, że ponieważ ludowcy zdecydowali się na współpracę z kilkoma ugrupowaniami, muszą się teraz z nimi podzielić.

d1w2q2r

Przypomnijmy, że na pierwszych miejscach list PSL znajdą się m.in.: we Wrocławiu poseł UED Jacek Protasiewicz, w Toruniu Paweł Szramka (Kukiz’15), w Chełmie Jarosław Sachajko (Kukiz’15), w Krakowie Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), a w okręgu podkrakowskim Józef Brynkus (Kukiz’15).

Z kolei w Gdyni listę Koalicji Polskiej otworzy dawny polityk PO Marek Biernacki, w Koninie młody poseł, który niegdyś był w PiS, a obecnie jest w Kukiz'15 – Łukasz Rzepecki, a w Opolu sam lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

d1w2q2r

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1w2q2r

d1w2q2r
d1w2q2r
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów