Trwa ładowanie...
06-06-2016 21:15

Ławrow: Rosja gotowa "aktywnie wesprzeć" syryjską armię pod Aleppo

• Szef MSZ Rosji: możliwa pomoc w Aleppo zależna od sytuacji na froncie
• Siergiej Ławrow: wkroczymy, jeśli pozycje armii będą zagrożone
• Rosyjski minister dodał, że o tych planach poinformowano już USA

Share
Ławrow: Rosja gotowa "aktywnie wesprzeć" syryjską armię pod AleppoŹródło: AFP, fot: VASILY MAXIMOV
d1go9nm

- Ostrzegliśmy Amerykanów. Wiedzą już, że będziemy aktywnie wspierać z powietrza armię syryjską, aby uniemożliwić terrorystom przejęcie kontroli nad tamtym terytorium - powiedział Ławrow.

- Podejmiemy decyzję w zależności od rozwoju sytuacji. Jesteśmy w codziennym kontakcie z Amerykanami nie będzie więc niespodzianek - dodał.

Ławrow przypomniał, że "Rosja jest zawsze gotowa koordynować operacje swego lotnictwa z lotnictwem amerykańskim (podczas działań) przeciw terrorystom w Syrii".

d1go9nm

Oddziały dżihadystów kontynuują ofensywę z użyciem artylerii i pojazdów pancernych na pozycje syryjskiej armii rządowej w Aleppo; jednocześnie prowadzą działania przeciwko milicji kurdyjskiej.

Z drugiej strony oddziały bojowników kurdyjskich i arabskie formacje Syryjskich Sił Demokratycznych, wspierane przez amerykańskie lotnictwo, posuwają się w prowincji Aleppo w kierunku trasy zaopatrzeniowej, którą Państwo Islamskie wykorzystuje do przerzutu broni, pieniędzy oraz ludzi z granicy tureckiej do miasta al-Rakka - jak pisze AFP - faktycznej stolicy terytoriów kontrolowanych przez IS.

AFP podaje, że Rosja zaproponowała już w maju Amerykanom prowadzenie wspólnych ataków lotniczych na pozycje dżihadystów w Syrii, ale Waszyngton natychmiast odrzucił tę ofertę.

d1go9nm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1go9nm
Więcej tematów