Trwa ładowanie...
d16yios

Lawiny w Afganistanie i Pakistanie. 108 osób nie żyje

Już 108 osób zginęło podczas bardzo silnych opadów śniegu, które spowodowały w Afganistanie i Pakistanie zejście lawin i zasypanie dróg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna spacerujący w Kabulu 5 lutego 2017 r.
Mężczyzna spacerujący w Kabulu 5 lutego 2017 r. (AFP, Fot: Shah Marai)
d16yios

W środkowej i północno-wschodniej części kraju śnieg pada od trzech dni. Lawiny zniszczyły 168 domów i zablokowały drogi. Według afgańskiego ministerstwa katastrof naturalnych do tej pory zginęły 54 osoby, a 52 - zostały ranne. Padło też 340 sztuk bydła.

Najgorsza sytuacja panuje w prowincji Badachszan na północnym wschodzie kraju, gdzie zginęło 18 osób, w tym trzy kobiety i dwoje dzieci. Zamknięta jest część głównych afgańskich autostrad, w tym droga Kabul-Kandahar. Na niej, w prowincji Ghazni, utknęło blisko 250 samochodów i autokarów. Ich pasażerowie znaleźli tymczasowe schronienie u mieszkańców okolicznych miejscowości oraz na posterunkach wojskowych i policyjnych.

Afgańskie władze przewidują, że ekipy ratownicze znajdą kolejne ofiary w odciętych od świata regionach.

Ze śniegiem walczą też mieszkańcy sąsiedniego Pakistanu. Lawina pogrzebała tam co najmniej 13 osób. Są wśród nich dzieci. W północnej części kraju pod gruzami domów wciąż uwięzionych jest blisko 14 osób - podają lokalne władze.

d16yios

Podziel się opinią

Share

d16yios

d16yios
Więcej tematów