Trwa ładowanie...
d1hqxww

Laura Bush z wizytą w Pradze

Z prywatną wizytą w Pradze przebywa od wtorku małżonka prezydenta Stanów Zjednoczonych Laura Bush. Władze Czech wprowadziły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

d1hqxww
d1hqxww

Pani Bush wraz z córką Jenny odwiedziły Hradczany, gdzie spotkały się z prezydentem Vaclavem Havlem i jego małżonką Dagmar. Rozmawiano między innymi o programie przewidzianej na jesień tego roku podróży oficjalnej czeskiego prezydenta do Stanów Zjednoczonych.

Podczas pobytu pani Bush na Hradczanach zastosowano nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Już na dwie godziny przed jej przyjazdem zamknięto dla publiczności słynną katedrę świętego Vita, Stary Pałac Królewski oraz królewskie ogrody.

Wzmocniona ochrona czeska oraz amerykańska widoczna była także podczas odwiedzin byłego obozu koncentracyjnego w Terezinie oraz podczas koncertu w Teatrze Narodowym.

Po Pradze poruszają się zawsze dwie identyczne kolumny samochodów z ochroną i nie wiadomo,w której jedzie pani prezydentowa.

Nie znana jest też nazwa restauracji na Malej Stranie do której Laurę Bush zaprosił na kolację prezydent Havel. Oczekuje się, że pani Bush wystąpi przed mikrofonami Radia Wolna Europa i Radia Swoboda. (and)

d1hqxww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hqxww
Więcej tematów