Trwa ładowanie...
dtjvfo0

Laura Bush - do Europy w zastępstwie męża

Laura Bush (AFP)
Amerykańska Pierwsza Dama Laura Bush, jako oficjalny wysłannik prezydenta Stanów Zjednoczonych, udaje się w poniedziałek z wizytą do Europy. Laura Bush spędzi w Europie 9 dni. Odwiedzi Francję, Czechy i Węgry. Według niej, jej podróż będzie doskonała okazją, aby podziękować europejskim sojusznikom za wsparcie amerykańskiej kampanii w Afganistanie.

dtjvfo0
dtjvfo0

Wizytę w Europie Laura Bush rozpocznie od wygłoszenia przemówienia na forum Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD. Jego tematem będzie rola edukacji w budowaniu wolnego i bogatego społeczeństwa. Nawiąże w nim do Afganistanu i zwróci uwagę, że sojusznicy powinni zapewnić tam edukację kobietom.

W czeskiej Pradze, gdzie znajduje się siedziba Radia Wolna Europa, Pierwsza Dama dołączy afgańska flagę do flag innych krajów, do których dociera finansowane przez Amerykanów radio.

Mimo, że Laura Bush będzie przebywać w Europie z oficjalną wizytą - ma w programie spotkania z prezydentem Czech Vaclavem Havlem i prezydentem Węgier Ferencem Madlem - ma ona nadzieję - jak się wyraziła - trochę zobaczyć, kupić i zjeść.(ck)

dtjvfo0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtjvfo0
Więcej tematów