Trwa ładowanie...

Lato w Poznaniu nad Wartą - będzie czwarta plaża i tramwaj wodny

• Po udanym zeszłorocznym sezonie władze Poznania poszerzają ofertę wypoczynku nad Wartą • Powstanie czwarta plaża zlokalizowana na Wildzie • Wzdłuż rzeki będzie kursował tramwaj wodny, zatrzymując się na pięciu przystankach • Na Szelągu powstanie miejsce do biwakowania
Share
Lato w Poznaniu nad Wartą - będzie czwarta plaża i tramwaj wodny
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d3wzodv

Zeszłoroczny "powrót Poznania nad Wartę" okazał się dużym sukcesem. Powstały trzy plaże nad rzeką oraz wypożyczalnie kajaków, łodzi i motorówek, a miasto można było poznawać z pokładu statku wycieczkowego. Te działania sprawiły, że zarówno poznaniacy, jak i turyści chętnie spędzali słoneczne dni nad rzeką. Nic zatem dziwnego, że miasto nie zamierza rezygnować z tego projektu.

- W ramach aktywizacji terenów nadwarciańskich będziemy systematycznie poszerzać ofertę wypoczynku nad rzeką. Są to oczywiście nadal nasze pierwsze kroki, ale mamy już szereg projektów do realizacji w kolejnych latach, takich jak np. odnowienie Łazienek Rzecznych - zapowiada Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

W tym roku zostanie uruchomiona czwarta plaża miejska - powstanie na Wildzie. Pojawi się też tramwaj wodny kursujący na stałej trasie, który będzie zatrzymywał się na pięciu przystankach: Katedra, Chwaliszewo, Rataje, Wilda, Szeląg, czyli w miejscach, gdzie będą funkcjonować plaże.

d3wzodv

Aby uatrakcyjnić ofertę spędzania czasu nad Wartą, przy plażach na Chwaliszewie i Ratajach powstaną boiska wielofunkcyjne. Z kolei na Szelągu zostanie stworzone miejsce do biwakowania. Miasto chce też zwiększyć liczbę wypożyczalni sprzętu wodnego.

Władze Poznania wyciągają też wnioski z niedociągnięć z zeszłego roku. Chodzi m.in. o kwestie czystości.

- Na początku kwietnia ustawiliśmy 37 pojemników na śmieci o pojemności 1100 litrów każdy, które są opróżniane dwa razy w tygodniu. Od tygodnia stoją też 24 toalety przenośne, które codziennie czyścimy i odświeżamy. Rozważamy też dostawienie przenośnych pisuarów w dni, w które ludzi nad Wartą jest najwięcej - mówi Szymon Błażek z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami - Nabrzeże sprzątane jest codziennie. Trwa też postępowanie przetargowe, które wyłoni firmę odpowiedzialną za utrzymanie porządku nad Wartą w sezonie letnim - dodaje.

Kontenery na śmieci zostały zlokalizowane przy najpopularniejszych zejściach nad rzekę. Jest ich więcej niż w ubiegłym roku. Planowane jest też zainstalowanie tymczasowych schodów, które ułatwią komunikację między dolną terasą a koroną skarpy wałowej.

Szczegółowy harmonogram działań, które miasto zamierza zrealizować nad Wartą w tym sezonie zostanie przedstawiony w najbliższych dniach.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3wzodv

Podziel się opinią

Share
d3wzodv
d3wzodv
Więcej tematów