Trwa ładowanie...

Latem poznamy propozycje zmian w podatkach

Premier Donald Tusk powtórzył zapewnienie, że jeśli będzie taka potrzeba, to latem rząd przedstawi ewentualne propozycje zmian w podatkach na lata 2010-2011.

Latem poznamy propozycje zmian w podatkachŹródło: AFP
d1g2s41
d1g2s41

Szef rządu pytany był na konferencji prasowej w sejmie, czy propozycje rządu będą zakładać zwiększenie podatku VAT z 22% do 23%.

Będziemy mieli odwagę Polakom powiedzieć, jeśli będzie potrzeba ewentualnej podwyżki podatków - powiedział premier.

Dodał, że ze względu na bezpieczeństwo inwestycji, pewność tego, co będzie się działo w Polsce, którą obywatele mają prawo odczuwać, rząd chce jak najszybciej poinformować, co będzie konieczne, jeśli będzie konieczne.

Tusk zapewnił, że jeszcze latem Rada Ministrów przedstawi precyzyjny projekt ewentualnych zmian podatkowych na lata 2010-2011. Dzisiaj to jest ewentualność, za miesiąc powiemy jak to powinno wyglądać. Nie będziemy czekali dłużej niż tego będzie wymagało precyzyjne przeliczenie - dodał szef rządu.

Minister finansów Jacek Rostowski powiedział we wtorek, że w tym roku rząd nie przewiduje wzrostu podatków, "ale jest jasne, że w sytuacji, w której mamy do czynienia z tak poważnym kryzysem, będziemy musieli na 2010 i 2011 zakreślić ścieżkę poprawy finansów publicznych".

d1g2s41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g2s41
Więcej tematów