Trwa ładowanie...
d1hsi8r

Lakoniczny komunikat Łapińskiego po spotkaniu Dudy z Kaczyńskim

Po rozmowie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim rzecznik prezydenta spotkał się z dziennikarzami, by przekazać im komunikat. - Prezydent Andrzej Duda zadeklarował w rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że jest zwolennikiem prawdziwej reformy sądownictwa i liczy, że jego projekty ws. SN i KRS będą poparte w Sejmie - mówił Krzysztof Łapiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński opuszcza Belweder po spotkaniu z Andrzejem Dudą
Jarosław Kaczyński opuszcza Belweder po spotkaniu z Andrzejem Dudą (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1hsi8r

Jak mówił Łapiński, podczas spotkania prezydent "zadeklarował, że chce reformy, ale takiej, która będzie zgodna z konstytucją". - Liczy, że przepisy dotyczące sądownictwa nie będą zawierać tych błędów, które prezydent wskazał - powiedział rzecznik prezydenta.

Pytany o to, czy Jarosław Kaczyński miał możliwość zapoznania się z prezydenckimi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, przypomniał, że "projekty ustaw będą w następnym tygodniu". Powiedział też, że prezydent zaprosił na konsultacje przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych. - Panu prezydentowi zależy na uchwaleniu tych ustaw. Te rozmowy w przyszłym tygodniu będą po to, by uchwalić te projekty w parlamencie - powiedział.

Dopytywany, czego oprócz ustaw o sądownictwie dotyczyły rozmowy, odrzekł że "rozmawiano na tematy najważniejsze dla Polski". - To była dobra rozmowa i dobra atmosfera - dodał.

d1hsi8r

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim trwało prawie 2,5 godziny. Lider PiS opuścił Belweder ok. godz. 20.20; kilka minut później do podstawionego samochodu wsiadł prezydent.

Zobacz także: Konflikt na linii Macierewicz-Duda

Wcześniej o spotkaniu mówiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Rozmowa prezydenta Dudy z prezesem PiS dotyczyła projektów ustaw sądowniczych; przebiegała w bardzo dobrej atmosferze - powiedziała. - Rozmowa dotyczyła ustaw sądowniczych, których propozycje ma złożyć pan prezydent, i ustalenia drogi aby te ustawy zostały uchwalone i naprawiały polskie sądownictwo - dodała.

d1hsi8r

Narady na Nowogrodzkiej

Przed wizytą Jarosława Kaczyńskiego w Belwederze w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa partii, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło, wicepremier Mateusza Morawieckiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, a także wicemarszałków Sejmu: Ryszard Terleckiego oraz Joachima Brudzińskiego.

Prezydent pod koniec lipca ogłosił decyzje o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak mówił, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które następnie przedstawi Sejmowi. Jak powiedział w czwartek prezydencki minister Andrzej Dera projekty są kończone.

Zobacz także: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

d1hsi8r

Podziel się opinią

Share

d1hsi8r

d1hsi8r
Więcej tematów