Trwa ładowanie...

Ładujesz telefon w nocy? Natychmiast przestań

Wielu z nas ma zwyczaj ładowania swoich smartfonów i tabletów w nocy, aby rano cieszyć się w pełni naładowanym urządzeniem. Ta praktyka, choć powszechna, jest jednak odradzana przez ekspertów. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na potencjalne zagrożenia, które niesie ze sobą.

Nie ładuj tak telefonu Nie ładuj tak telefonu Źródło: Pexels, fot: Karolina Grabowska
d2ushjv
d2ushjv

Ładowanie urządzeń mobilnych przez noc to praktyka, którą stosują nie tylko Polacy. Większość z nas robi to, aby mieć pewność, że rano nasze urządzenia będą w pełni naładowane. Niemniej jednak, eksperci alarmują, że jest to praktyka bardzo ryzykowna.

Za takim postępowaniem kryje się bowiem wiele niebezpieczeństw. Przede wszystkim, może dojść do zwarcia elektrycznego, które w skrajnych przypadkach może prowadzić do pożaru. Droga od zwarcia do pożaru jest bowiem bardzo krótka.

- Pożary, które są spowodowane przez czajniki i ekspresy do kawy, są problemem, z którym strażacy zmagają się od lat. Dlatego zawsze, kiedy idziemy spać, czy wyjeżdżamy z domu, powinniśmy je wyłączać z prądu. Są to często urządzenia plastikowe, ustawione na drewnianych blatach. Może nastąpić w nich zwarcie, które zapoczątkuje pożar. Także ładowane nocą telefony komórkowe często trzymamy w pościeli, przy łóżku. Nie jest to rozważne ani bezpieczne - ostrzegał w Polsat News mł. bryg. Andrzej Bartkowiak, szef wielkopolskich strażaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mówił o skandalu. Kołodziejczak odpowiada Horale

Ryzyko przy ładowaniu telefonu

W naszych domach stale przybywa urządzeń elektrycznych. W związku z tym, coraz częściej korzystamy z przedłużaczy i rozgałęźników. Niestety, każde gniazdko ma swoje ograniczenia, co sprawia, że łatwo o przeciążenie.

Gdy podłączymy do jednego gniazdka zbyt wiele urządzeń, może dojść do przegrzania instalacji. Dodatkowo, jeśli ładujący się telefon jest przykryty kołdrą czy kocem, temperatura urządzenia może przekroczyć dopuszczalne normy, co zwiększa ryzyko pożaru.

d2ushjv

Dlatego warto zachować ostrożność. Najlepiej ładować urządzenia mobilne w ciągu dnia, pamiętając o tym, aby nie podłączać do jednego gniazdka zbyt wielu sprzętów. To proste działanie może znacząco zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Źródło: Polsat News/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ushjv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ushjv
Więcej tematów