Trwa ładowanie...
25-12-2014 01:45

Łaciński patriarcha Jerozolimy domaga się odbudowy Strefy Gazy

Podczas pasterki w Betlejem, w którym narodził się Jezus Chrystus, łaciński patriarcha Jerozolimy Fuad Twal domagał się odbudowy Strefy Gazy, zniszczonej w wyniku niedawnej ofensywy izraelskiej armii, i poprawy warunków życia jej mieszkańców.

Share
Łaciński patriarcha Jerozolimy domaga się odbudowy Strefy GazyŹródło: PAP/EPA, fot: Abed Al Hashlamoun
d1f8rd3

Abp Twal odprawił pasterkę w katolickim kościele św. Katarzyny przylegającym do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w obecności prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, który przyjechał w środę po południu do Betlejem, by spotkać się ze społecznością chrześcijańską.

W swej homilii łaciński patriarcha Jerozolimy przypomniał, że letnia ofensywa izraelskiej armii w Strefie Gazy kosztowała życie ponad 2 tysięcy Palestyńczyków i niczego nie zmieniła, jeśli chodzi o źródło konfliktu. "Ta wojna pogłębiła jedynie nienawiść i nieufność między Żydami a Palestyńczykami" - podkreślił Fuad Twal.

Hierarcha potępił "błędne koło przemocy i odwetu". Podkreślił, że wyznawcy judaizmu, muzułmanie i chrześcijanie powinni żyć razem w równości i wzajemnym poszanowaniu, zwłaszcza w Jerozolimie.

d1f8rd3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f8rd3
d1f8rd3
Więcej tematów