Trwa ładowanie...
d2u3eqy
bruksela

Kurs na wyjście z Unii rozpoczęty. Petycję do Andrzeja Dudy podpisało kilka tysięcy osób

Polsce grozi scenariusz, który w zeszłym roku spełnił się w Wielkiej Brytanii. Po blamażu Beaty Szydło na ostatnim szczycie unijnym w Brukseli w sieci coraz większą popularność zdobywa petycja, w której internauci domagają się od prezydenta Dudy rozpisania referendum na temat wyjścia Polski ze Wspólnoty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurs na wyjście z Unii rozpoczęty. Petycję do Andrzeja Dudy podpisało kilka tysięcy osób
(PAP (Jacek Turczyk))
d2u3eqy

Między Brytyjczykami i Polakami jest w tej kwestii jednak spora różnica. Politycy Zjednoczonego Królestwa argumentowali opuszczenie UE głównie niekorzystnymi warunkami finansowymi płynącymi z ich członkostwa. Polacy zaś powołują się na… wartości. Według zwolenników PolExit UE jest antychrześcijańska, promuje dewiacje, zabijanie nienarodzonych dzieci oraz eutanazję.

To nie wszystko. Unii dostało się także za próbę relokacji uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu w Polsce, za niszczenie rodzimego przemysłu węglowego, mieszanie się w konflikt rządu z Trybunałem Konstytucyjnym i wiele innych kwestii.

Do tej pory petycję podpisało ponad 7 tys. osób - podaje "Rzeczpospolita". Opozycja sejmowa boi się, że tego typu nastroje będą wykorzystywane przez polityków PiS do rozpoczęcia kampanii na rzecz wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

d2u3eqy

Podziel się opinią

Share
d2u3eqy
d2u3eqy
Więcej tematów