Trwa ładowanie...
bruksela
11-03-2017 09:59

Kurs na wyjście z Unii rozpoczęty. Petycję do Andrzeja Dudy podpisało kilka tysięcy osób

Polsce grozi scenariusz, który w zeszłym roku spełnił się w Wielkiej Brytanii. Po blamażu Beaty Szydło na ostatnim szczycie unijnym w Brukseli w sieci coraz większą popularność zdobywa petycja, w której internauci domagają się od prezydenta Dudy rozpisania referendum na temat wyjścia Polski ze Wspólnoty.

Kurs na wyjście z Unii rozpoczęty. Petycję do Andrzeja Dudy podpisało kilka tysięcy osóbŹródło: PAP (Jacek Turczyk)
d1fk7sa

Między Brytyjczykami i Polakami jest w tej kwestii jednak spora różnica. Politycy Zjednoczonego Królestwa argumentowali opuszczenie UE głównie niekorzystnymi warunkami finansowymi płynącymi z ich członkostwa. Polacy zaś powołują się na… wartości. Według zwolenników PolExit UE jest antychrześcijańska, promuje dewiacje, zabijanie nienarodzonych dzieci oraz eutanazję.

To nie wszystko. Unii dostało się także za próbę relokacji uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu w Polsce, za niszczenie rodzimego przemysłu węglowego, mieszanie się w konflikt rządu z Trybunałem Konstytucyjnym i wiele innych kwestii.

Do tej pory petycję podpisało ponad 7 tys. osób - podaje "Rzeczpospolita". Opozycja sejmowa boi się, że tego typu nastroje będą wykorzystywane przez polityków PiS do rozpoczęcia kampanii na rzecz wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

d1fk7sa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fk7sa
Więcej tematów