Trwa ładowanie...
krzysztof mieszkowski

Kuriozalny zarzut Krzysztofa Mieszkowskiego. Razi go, jak prezydent zachowuje się w kościele

"Uwłaczający widok" - alarmuje Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej. W mediach społecznościowych podzielił się z internautami swoim oburzeniem na zachowanie prezydenta. Co zrobił Andrzej Duda? Klęczał, kiedy przyjmował komunię świętą.

Share
Kuriozalny zarzut Krzysztofa Mieszkowskiego. Razi go, jak prezydent zachowuje się w kościele
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2ihyld

"Prezydent na kolanach przed klerem przyjmujący komunię. Smutny widok" - napisał na Twitterze Krzysztof Mieszkowski. Zdaniem posła Nowoczesnej, to, co zrobił Andrzej Duda, uwłacza głowie państwa.

Co więcej, według Mieszkowskiego gest prezydenta podważa zapis w konstytucji, dotyczący równości kościołów i związków wyznaniowych. "Ekshibicjonizm religijny w czystej formie" - ocenił.

Post posła Nowoczesnej nie przypadł do gustu internautom. W komentarzach wyrazili swój sprzeciw. Niektórzy postanowili też edukować polityka.

d2ihyld

"Co za bzdury, pan jest kompletnym ignorantem. Podczas komunii św. nie klęka się przed księdzem, tylko przed Chrystusem pod postacią chleba. Tak wierzą katolicy, tak wierzy każdy przyjmujący komunię św. Jeśli pan się nie zna, to niech lepiej milczy" - podkreślił jeden z użytkowników Twittera. "Pan przeczyta sobie najpierw konstytucję. Nie zna pan, mimo że usiłuje udowodnić, że jej broni. Prezydent korzysta z wolności religii, zagwarantowanej w konstytucji, jak każdy obywatel" - zaznaczył kolejny.

Jeszcze inny zamieścił zdjęcie klęczących polityków opozycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ihyld

Podziel się opinią

Share
d2ihyld
d2ihyld
Więcej tematów