Trwa ładowanie...

Kuria Warszawska poinformowała, co stanie się z krzyżem

Dokonane dziś przeniesienie Krzyża do Kaplicy Pałacu Prezydenckiego stanowi realizację porozumienia zawartego w dniu 21 lipca - poinformowała w oświadczeniu na swojej stronie internetowej Kuria Metropolitalna Warszawska. Jak wynika z komunikatu, krzyż po nawiedzeniu kaplicy w Pałacu Prezydenckim zostanie przewieziony na miejsce katastrofy smoleńskiej, aby ostatecznie stanąć w Kaplicy Loretańskiej kościoła św. Anny.

Kuria Warszawska poinformowała, co stanie się z krzyżemŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d16lriy

"Przeniesienie Krzyża do Kaplicy Prezydenckiej ma swoje odniesienie do komunikatu z Sesji Rady Biskupów Diecezjalnych ogłoszonego na Jasnej Górze w dniu 25 sierpnia i stanowi realizację zasugerowanego przez Biskupów rozwiązania, aby oddzielić sprawę samego Krzyża od postulatu upamiętnienia Ofiar katastrofy smoleńskiej" - napisano w oświadczeniu.

Jak zaznaczył w dokumencie Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Rafał Markowski, stanowisko Rady Biskupów Diecezjalnych przypomniał 12 września Arcybiskup Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski, który podczas Mszy Świętej, sprawowanej przy tamie we Włocławku zaapelował, aby nie dokonywało się w publicznym miejscu Warszawy zgorszenie wokół Chrystusowego Krzyża.

d16lriy

"Krzyż, który miał uczestniczyć w pielgrzymce akademickiej na Jasną Górę i znaleźć swoje miejsce w kościele św. Anny w Warszawie, w obecnej sytuacji nawiedzi Kaplicę Prezydencką oraz miejsce katastrofy smoleńskiej, aby ostatecznie stanąć w Kaplicy Loretańskiej kościoła św. Anny. Obecność Krzyża w tych tak ważnych miejscach ma swoje głębokie uzasadnienie i istotną wymowę" - głosi oświadczenie warszawskiej kurii.

d16lriy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16lriy
Więcej tematów