Trwa ładowanie...
kukiz'15

Kurczy się klub Kukiz'15. Kolejny poseł opuszcza ugrupowanie

Krzyszof Sitarski opuścił klub parlamentarny Kukiz'15. "Idee ruchu obywatelskiego zostały pogrzebane" - napisał w oświadczeniu opublikowanym w czwartek. Na jego wpis zareagował inny były członek partii.

Share
Kurczy się klub Kukiz'15. Kolejny poseł opuszcza ugrupowanie
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d3p1oh9

"Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli" - pisał Siatrski.

Poseł liczył na przełom po wyborach samorządowych i do Parlamentu Europejskiego. "Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie" - stwierdził Siatrski.

Po opuszczeniu przez Sitarskiego klubu Kukiz'15 będzie on liczył 25 posłów. Parlamentarzysta ma na razie pozostać posłem niezrzeszonym. Siatrski dodał, że do końca kadencji zamierza pracować nad m.in. zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, czy walką z wysokimi cenami energii elektrycznej.

Na wpis Sitarskiego zareagował Marek Jakubiak. Obecnie jest on członkiem koła poselskiego Konfederacja, jednak do Sejmu dostał się dzięki Pawłowi Kukizowi. "Kolejny poseł Kukiz‘15 odchodzi z klubu. Krzysztof na moje wsparcie możesz liczyć" - zapowiedział na Twitterze Jakubiak. "Wiem, że robiłeś co mogłeś ale jest jak z obrazem" - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 70. urodziny prezesa PiS. Leszek Miller składa wymowne życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu

d3p1oh9

Podziel się opinią

Share
d3p1oh9
d3p1oh9
Więcej tematów