Trwa ładowanie...
d11zhog

"Kup Pan cegłę (dla Amnesty)" czyli Kuba Sienkiewicz charytatywnie

Okładka płyty "Kup Pan cegłę (dla Amnesty)"
(Inf. własna)

d11zhog
d11zhog

We wtorek odbyła się premiera płyty Kuby Sienkiewicza pt. "Kup Pan cegłę (dla Amnesty)". Krążek został wydany przez firmę Universal Music Polska, a całkowity dochód z jego dystrybucji zostanie przekazany na rzecz stowarzyszenia Amnesty International Polska.

Nowa płyta Sienkiewicza jest pierwszym tego rodzaju projektem w historii polskiej Amnesty International. Wydawnictwa tego nie będzie można kupić w żadnym sklepie muzycznym. Będzie ono dostępne jedynie poprzez kontakt z AI - w czasie akcji stowarzyszenia, koncertów. Internauci będą mogli zamówić krążek na stronie internetowej organizacji.

Wyjaśniając powody, dla których zdecydował się na nagranie płyty dla AI, Kuba Sienkiewicz powiedział: Warto wspierać Amnesty International. Stowarzyszenie to konsekwentnie przez całe lata działa na rzecz ludzi znajdujących się w sytuacji całkowitej bezbronności wobec bezprawia i siły. Robi to spokojnie i mądrze, budując powoli lepszy świat. Zabiera głos nawet w sprawach, wydawałoby się, beznadziejnych. Pokazuje postawę niepozostawania obojętnym. Dzięki takim rzeczom kiedyś, być może, nie będziemy się wstydzić, że jesteśmy ludźmi.

AI jest światowym ruchem, działającym na rzecz zapobiegania naruszaniu fundamentalnych praw człowieka. Sprzeciwia się okrucieństwom,braniu zakładników, torturom, zabijaniu uwięzionych, popełnianiu morderstw.

Organizacja liczy ponad milion członków i sympatyków w ponad 170 krajach i jednostkach terytorialnych. W Międzynarodowym Sekretariacie AI zarejestrowanych jest ponad 4 300 lokalnych grup AI, działających w 89 krajach Afryki, obu Ameryk, Azji, Europy i Bliskiego Wschodu; obok nich działa kilka tysięcy grup AI w szkołach i na uniwersytetach. (aso)

d11zhog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11zhog
Więcej tematów