Trwa ładowanie...

Kulisy wyboru Jacka Kurskiego na szefa TVP. Pomagał mu wysoki urzędnik sejmowy

Oferta konkursowa, którą Jacek Kurski złożył na stanowisko szefa TVP nie powinna zostać zaakceptowana. W składaniu dokumentów Kurskiemu miał pomagać wysoki rangą urzędnik sejmowy.

Share
Kulisy wyboru Jacka Kurskiego na szefa TVP. Pomagał mu wysoki urzędnik sejmowy
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d4cqs27

Termin składania ofert na prezesa TVP mijał 15 września 2016 r. o godz. 16. Jacek Kurski, który wygrał konkurs, swoją aplikację złożył 20 minut później, czyli już po czasie. Zgodnie z przepisami, zgłoszenie powinno zostać dostarczone w zaklejonej kopercie, czego Kurski nie dopilnował - podaje "Rzeczpospolita".

Pracownica, która przyjmowała ofertę, zrobiła to mając za plecami swojego szefa. Dodatkowo stemplowała puste koperty kandydata na szefa TVP, do których następnie zostały włożone dokumenty. Teraz, jak podaje gazeta, na światło dzienne wyszły nowe informacje. Podczas składania aplikacji obecny był też naczelnik Wydziału Podawczego Biura Prawnego i Spraw Pracowniczych Kancelarii Sejmu. Mężczyzna na co dzień nie pracuje w tym miejscu.

d4cqs27

To nie pierwsze informacje o kontrowersjach wokół wyboru Kurskiego na prezesa TVP. Niedopełnienie warunków udziału w konkursie miało zostać zarejestrowane na monitoringu. Sprawa trafiła do prokuratury. Śledczy nie zdecydowali się na wszczęcie dochodzenia, mimo że zapoznali się treścią nagrań.

Zobacz także: Jarosław Sellin o TVP pod rządzami Kurskiego. Zdumiewająca teza

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cqs27

Podziel się opinią

Share
d4cqs27
d4cqs27
Więcej tematów