Trwa ładowanie...
d3gdfgb

Kulisy wyboru Jacka Kurskiego na szefa TVP. Pomagał mu wysoki urzędnik sejmowy

Oferta konkursowa, którą Jacek Kurski złożył na stanowisko szefa TVP nie powinna zostać zaakceptowana. W składaniu dokumentów Kurskiemu miał pomagać wysoki rangą urzędnik sejmowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofertę konkursową na prezesa TVP Jacek Kurski składał ze specjalna asystą
Ofertę konkursową na prezesa TVP Jacek Kurski składał ze specjalna asystą (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3gdfgb

Termin składania ofert na prezesa TVP mijał 15 września 2016 r. o godz. 16. Jacek Kurski, który wygrał konkurs, swoją aplikację złożył 20 minut później, czyli już po czasie. Zgodnie z przepisami, zgłoszenie powinno zostać dostarczone w zaklejonej kopercie, czego Kurski nie dopilnował - podaje "Rzeczpospolita".

Pracownica, która przyjmowała ofertę, zrobiła to mając za plecami swojego szefa. Dodatkowo stemplowała puste koperty kandydata na szefa TVP, do których następnie zostały włożone dokumenty. Teraz, jak podaje gazeta, na światło dzienne wyszły nowe informacje. Podczas składania aplikacji obecny był też naczelnik Wydziału Podawczego Biura Prawnego i Spraw Pracowniczych Kancelarii Sejmu. Mężczyzna na co dzień nie pracuje w tym miejscu.

To nie pierwsze informacje o kontrowersjach wokół wyboru Kurskiego na prezesa TVP. Niedopełnienie warunków udziału w konkursie miało zostać zarejestrowane na monitoringu. Sprawa trafiła do prokuratury. Śledczy nie zdecydowali się na wszczęcie dochodzenia, mimo że zapoznali się treścią nagrań.

d3gdfgb

Zobacz także: Jarosław Sellin o TVP pod rządzami Kurskiego. Zdumiewająca teza

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gdfgb

Podziel się opinią

Share

d3gdfgb

d3gdfgb
Więcej tematów