Trwa ładowanie...
d2pma4n
Paweł Kukiz

Kukiz’15 bije na alarm ws. Ukrainy. "Hołdują SS Galizien"

Paweł Kukiz skomentował materiał ukraińskiej telewizji o upamiętnianiu formacji SS Galizien, która podczas II wojny światowej walczyła przeciw Polsce. "Hołdują SS Galizien, a rząd funduje im 500+" – napisał polityk, nawiązując do wypłacania przez przez polski rząd świadczeń socjalnych, w tym emerytur, Ukraińcom mieszkającym w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz jest oburzony przyzwoleniem Ukrainy na czczenie formacji SS Galizien przez jej obywateli
Paweł Kukiz jest oburzony przyzwoleniem Ukrainy na czczenie formacji SS Galizien przez jej obywateli (WP.PL)
d2pma4n

Materiał ukraińskiej telewizji o uroczystości upamiętniania "SS Galizien" zamieścił na swoim profilu na Facebooku Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15. "Proszę zwrócić uwagę na mundury SS. Ile jeszcze upokorzeń musimy znieść ze strony banderowskiej i esesmańskiej Ukrainy?!" - napisał parlamentarzysta. Wideo skomentował też Paweł Kukiz. "Od dawna mówiłem, że pobłażanie w kwestii propagowania banderyzmu ("później, bo teraz walczą z Rosją") skończy się tym, iż Ukraińcy zaczną czcić SS Galizien jako "narodowo-wyzwoleńczą armię"... I wykrakałem..." – napisał.

Ten sam temat Kukiz poruszył też pod wpisem innego posła z jego ugrupowania, Stanisława Tyszki. Wicemarszałek Sejmu jest oburzony faktem, że Polska zobowiązuje się płacić emerytury Ukraińcom niezależnie od długości ich stażu pracy w naszym kraju. Tyszka domaga się od rządu renegocjacji umowy podpisanej w 2012 roku przez ówczesnego ministra pracy i polityki społecznej, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

"Ukraińcy hołdują (na razie jeszcze tylko u siebie) SS Galizien, a tymczasem polski rząd funduje im 500+ i -uwaga- wypłaca Ukraińcom emerytury z pieniędzy polskiego podatnika nawet za okres ich pracy na Ukrainie" – alarmuje muzyk. "Innymi słowy- Ukrainiec przyjeżdża do Polski na pół roku przed osiągnięciem wieku emerytalnego, pracuje te pół roku w Biedronce i ... dostaje od nas emeryturę za kilkadziesiąt lat roboty na Ukrainie..." – oburza się Kukiz.

d2pma4n

Wizyta szefa MSZ na Ukrainie

Kukiz mocno skomentował też w piątek słowa Witolda Waszczykowskiego, który zapowiedział, że jego resort czyni starania, by "ludzie o antypolskich poglądach nie mogli przekraczać naszej granicy". "W mundurach SS nie wjadą, bo zabrania tego ustawa. Natomiast spokojnie mogą wjechać z czerwono-czarną flagą i portretem Bandery wydziaranym na czole, ponieważ od blisko dwóch lat Prawo i Sprawiedliwość NIE CHCE uchwalić ustawy autorstwa Kukiz’15 o ZAKAZIE PROPAGOWANIA BANDERYZMU!" – przypomina lider trzeciej siły w parlamencie.

Od wakacji Ukraińcy mogą wjeżdżać do Polski bez wiz

Wspomniana przez Kukiza ustawa ma trafić pod obrady podczas zbliżającego się posiedzenia Sejmu.

Źródło: DoRzeczy

d2pma4n

Podziel się opinią

Share
d2pma4n
d2pma4n
Więcej tematów