Trwa ładowanie...

Kukiz ostro o nazistach. Stawia sprawę jasno

"Grupa durniów hołubiących faszyzm" - tak nagranych przez dziennikarzy "Superwizjera" narodowców określił Paweł Kukiz. W głośnej sprawie zwraca uwagę na istotny szczegół.

Share
Kukiz ostro o nazistach. Stawia sprawę jasno
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d9yvz82

Dziennikarzom TVN24 udało się przeniknąć do środowiska narodowców. W materiale, który wywołał medialną i polityczną burzę, ujawnili oddawanie czci Adolfowi Hitlerowi przez członków stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Na nagraniach ukrytą kamerą widać m.in. płonące swastyki oraz okrzyki: "Sieg Heil!".

"Wg polskiego prawa propagowanie komunizmu i faszyzmu jest karalne. Nie rozumiem, dlaczego od rana do nocy trąbi się w mediach o grupie durniów hołubiących faszyzm, zamiast po prostu zamknąć delikwentów, pokazać w TV zatrzymanie, a ich 'ugrupowanie' zdelegalizować" - pisze Kukiz. Podkreśla, że podobnie powinno się postąpić z partiami i organizacjami, które propagują zbrodniczy komunizm.

Postulat Kukiza może się spełnić. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro już w niedzielę polecił Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego przez organizację "Duma i Nowoczesność". We wtorek poinformowano, że w związku z neonazistowskimi ekscesami są pierwsi zatrzymani. To trzej mężczyźni, którzy brali udział w spotkaniu w Wodzisławiu Śląskim. Usłyszeli już zarzuty propagowania nazistowskiego ustroju.

Wniosek o delegalizację stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" złożył z kolei we wtorek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

d9yvz82

Podziel się opinią

Share
d9yvz82
d9yvz82
Więcej tematów