Trwa ładowanie...

Kukiz o starcie w wyborach. "Warunek jest jeden"

We wtorek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział, że nie wiadomo, czy w ogóle wystartuje w wyborach. - Gdyby jednak myśleć o starcie - i to z PiS-em - to warunek jest jeden: PiS musi wywiązać się ze swoich zobowiązań, które zaciągnął względem Kukiz'15 - zaznaczył.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz Źródło: Agencja Forum, fot: Andrzej Hulimka / Forum
d1meol3
d1meol3

- Nie wiadomo, czy ja w ogóle wystartuję. Bardzo mocno się zastanawiam, czy chcę dalej iść tą drogą wyboistą, trudną i wredną, czy po prostu całkowicie zrezygnować z polityki - powiedział lider Kukiz'15 pytany w RMF FM o słowa szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że PiS jest już z Kukizem po słowie, jeśli chodzi o jego start z list Zjednoczonej Prawicy.

- Gdyby jednak myśleć o tym starcie i to z PiS-em, to warunek jest jeden: PiS musi wywiązać się ze swoich zobowiązań, które zaciągnął względem Kukiz'15 w czerwcu ubiegłego roku (wówczas została podpisana umowa programowa między Kukizem a Kaczyńskim o wspieraniu własnych inicjatyw - PAP) - zaznaczył we wtorek Paweł Kukiz.

- Zostały nam jeszcze dwa postulaty do zrealizowania - przede wszystkim sędziowie pokoju do rozstrzygania tych najprostszych sporów, najprostszych spraw, wybierani bezpośrednio przez obywateli i druga sprawa: obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach lokalnych, gdzie można odwołać burmistrza, wójta, prezydenta miasta - dodał.

d1meol3

Kukiz podkreślił, że wprowadzenie instytucji sędziów pokoju i ustawa o referendach lokalnych mają zostać uchwalone w 2-3 miesiące. - Jeżeli to nie zostanie uchwalone, to trudno mówić o dalszym głosowaniu z PiS-em, a co dopiero o wspólnym starcie - powiedział i zaznaczył, że prezes PiS o tym wie.

Niecodzienne zdjęcia z Millerem. "Nie mogliśmy przepuścić okazji"

Kukiz: nie byłem gorącym zwolennikiem partii politycznych

Polityk był także pytany o doniesienia "Rzeczpospolitej", która w ubiegłym tygodniu informowała, że przez niezłożenie sprawozdania finansowego partia K’15 może zostać wykreślona z ewidencji partii politycznych.

- Od samego początku nie byłem gorącym zwolennikiem, mówiąc delikatnie, partii politycznych jako takich - mówił Kukiz. - Działacze w pewnym momencie wymogli czy jakby zmusili, czy prosili o to, żeby stworzyć partię. Powiedziałem, że sceptycznie się do tego odnoszę, ale jeżeli chcecie, to sobie twórzcie, tylko bierzcie ją pod kontrolę - dodał Kukiz.

d1meol3

- Nie złożyli sprawozdania finansowego z 34 złotych i 14 groszy, które są na koncie partii i być może ta partia zostanie wykreślona z rejestru - relacjonował. - Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ dwukrotnie do parlamentu wchodziłem bez tej formuły partyjnej - raz jako stowarzyszenie, jako ruch obywatelski, drugi raz - wpisany na listy PSL - dodał. Jednocześnie Kukiz podkreślił, że partia nie jest mu potrzebna, a subwencji z budżetu państwa nie pobiera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1meol3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1meol3
Więcej tematów