RegionalneKujawsko-pomorskieBydgoszcz. Szpital każe płacić za parking rodzicom niepełnosprawnych dzieci

Bydgoszcz. Szpital każe płacić za parking rodzicom niepełnosprawnych dzieci

Wojewódzki Szpital Dziecięcy wprowadził opłaty za parkowanie. Płacić mają również osoby niepełnosprawne, co spotkało się ze sprzeciwem rodziców dzieci z orzeczeniem.

Bydgoszcz. Szpital każe płacić za parking rodzicom niepełnosprawnych dzieci
Źródło zdjęć: © Fotolia
Karolina Kołodziejczyk

Sprawę opisuje lokalna "Gazeta Wyborcza". Parkowanie przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego od zawsze było źródłem licznych problemów. Pacjenci i personel skarżyli się na to, że szukanie wolnego miejsca zajmuje za dużo czasu. Byli zmuszeni zostawiać samochody na osiedlowych uliczkach, oddalonych od szpitala.

Teraz w bydgoskim szpitalu od poniedziałku obowiązują opłaty za parking: pierwsze pół godziny są za darmo, potem kierowcy muszą zapłacić za miejsce postojowe trzy złote. Rodzice niepełnosprawnych dzieci mówią wprost: to absurd.

- W mieście na kopercie możemy parkować bezpłatnie, a w szpitalu, mimo że są wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych – cytuje jednego z nich "GW". - Płatne parkowanie będzie mnie kosztowało 150 zł, mąż jest jedynym żywicielem rodziny, to dla nas spora kwota – podkreśla matka niepełnosprawnego dziecka.

Zobacz także: Skarpety od proboszcza. Tak ksiądz chce zebrać fundusze na remont kościoła

"Szpital dyskryminuje nasze niepełnosprawne dzieci"

W tym celu rodzice wysłali pismo do Aleksandry Poeplau, pełnomocniczki wojewody ds. osób niepełnosprawnych i rodziny. "Nikt nie jedzie do szpitala w celach towarzyskich. Jeździmy z naszymi dziećmi po to, by je leczyć, rehabilitować" – można wyczytać w piśmie. Rodzice nie zgadzają się na to, aby płacić za parkowanie na terenie szpitala.

"Udając się do szpitala z chorym i cierpiącym z bólu dzieckiem, wymaga się od nas, żebyśmy szukali miejsca parkingowego na ulicach całego osiedla, często oddalonego o kilkaset metrów (...). Jako rodzice dzieci, które są specjalnej troski i posiadają Kartę Parkingową do bezpłatnego parkowania, trwamy w przekonaniu, że nasze niepełnosprawne dzieci są przez dyrekcję szpitali dyskryminowane” - poskreślają autorzy pisma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wyborcza.pl

niepełnosprawniparkingszpital

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (130)