ycipk-6fs5t5

Ktoś podrzucił niemowlę na plebanię we Wrześni

Prokuratura poszukuje matki chłopca, którego znaleziono przed drzwiami plebanii na Lipówce we Wrześni (woj. wielkopolskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ktoś podrzucił niemowlę na plebanię we Wrześni
(WP.PL, Fot: Internautka Marlena Smolińska)
ycipk-6fs5t5

Dziecko znaleziono 3 czerwca. Prokuratura dopiero teraz ujawniła sprawę.

Około południa mężczyzna roznoszący ulotki przyszedł na plebanię na Lipówce przy ul. Świętokrzyskiej we Wrześni. Pod drzwiami znalazł niemowlę zawinięte w kocyk.

- Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe i dziecko zostało przewiezione do szpitala. Chłopczyk był w dobrym stanie zdrowia, lekko wychłodzony, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie ustalono świadków zdarzenia – wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

ycipk-6fs5t5

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa we Wrześni. W tej chwili trwają próby ustalenia tożsamości matki dziecka.

- Na razie z uwagi na dobro toczonego śledztwa nie ujawniamy żadnych bliższych informacji, nawet wieku chłopca – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Magdalena Mazur-Prus.

Kobiecie może zostać postawiony zarzut z artykułu 160. kodeksu karnego mówiącego o odpowiedzialności karnej za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

ycipk-6fs5t5

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Polub WP Wiadomości
ycipk-6fs5t5
ycipk-6fs5t5