Trwa ładowanie...
d1i055n

Ktoś podrzucił niemowlę na plebanię we Wrześni

Prokuratura poszukuje matki chłopca, którego znaleziono przed drzwiami plebanii na Lipówce we Wrześni (woj. wielkopolskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ktoś podrzucił niemowlę na plebanię we Wrześni
(WP.PL, Fot: Internautka Marlena Smolińska)
d1i055n

Dziecko znaleziono 3 czerwca. Prokuratura dopiero teraz ujawniła sprawę.

Około południa mężczyzna roznoszący ulotki przyszedł na plebanię na Lipówce przy ul. Świętokrzyskiej we Wrześni. Pod drzwiami znalazł niemowlę zawinięte w kocyk.

- Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe i dziecko zostało przewiezione do szpitala. Chłopczyk był w dobrym stanie zdrowia, lekko wychłodzony, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie ustalono świadków zdarzenia – wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

d1i055n

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa we Wrześni. W tej chwili trwają próby ustalenia tożsamości matki dziecka.

- Na razie z uwagi na dobro toczonego śledztwa nie ujawniamy żadnych bliższych informacji, nawet wieku chłopca – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Magdalena Mazur-Prus.

Kobiecie może zostać postawiony zarzut z artykułu 160. kodeksu karnego mówiącego o odpowiedzialności karnej za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

d1i055n

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Podziel się opinią

Share

d1i055n

d1i055n
d1i055n
Więcej tematów