Trwa ładowanie...

"Kto was będzie leczył jak wyjedziemy"? Protest Porozumienia Zawodów Medycznych

Lekarze rezydenci manifestowali wraz z pielęgniarkami i ratownikami medycznymi swój sprzeciw wobec niedofinansowania ochrony zdrowia.

"Kto was będzie leczył jak wyjedziemy"? Protest Porozumienia Zawodów MedycznychŹródło: WP.PL, fot: Radosław Rosiejka
dj5pjmi
dj5pjmi

- Według proponowanych stawek lekarz rezydent ma dostać 20 złotych podwyżki miesięcznie. To jest dowcip - podkreślali organizatorzy. "Kto będzie was leczyć jak wyjedziemy?" - brzmiały hasła na transparentach.

Organizatorem wydarzenia jest Porozumienie Zawodów Medycznych, które przygotowało obywatelski projekt wzrostu wynagrodzeń. "Niewątpliwie zmiany w sądownictwie to temat pierwszoplanowy. Nie możemy jednak zapominać o innych, równie ważnych kwestiach. Dzisiaj pod Sejmem demonstrowali przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych, którzy pomimo zebrania 240 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia spotkali się z całkowitą arogancją władzy. Kilka tygodni temu, nie czekając na obywatelski projekt, w 36 godzin PiS uchwalił ustawę całkowicie sprzeczną z interesem osób, które dzisiaj w dzień pierwszego czytania ich projektu postanowili wyrazić swoje niezadowolenie z działań partii rządzącej" - brzmi oświadczenie Poroumienia.

W proteście obok młodych lekarzy mają uczestniczyć także ratownicy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie kliniczni i dietetycy.

dj5pjmi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj5pjmi
Więcej tematów