Trwa ładowanie...

Księżyc. Naukowcy NASA znaleźli żelazo i tytan na Księżycu

Amerykanie chcą rozpocząć wydobycie metali na Księżycu. Rosjanie mocno to krytykują, mówiąc, że były już w historii przypadki, gdy jeden kraj zajmował tereny innych.

Żelazo i tytan na KsiężycuŻelazo i tytan na KsiężycuŹródło: Pixabay
d1ggsbs
d1ggsbs

NASA ma dowody na to, że Księżyc, naturalny satelita Ziemi, ma więcej metali, niż do tej pory sądzono. Zespół naukowców NASA doszedł do wniosku, że pod powierzchnią Księżyca znajduje się żelazo i tytan, i to w sporych ilościach. Całkiem realne jest, że już w 2025 roku rozpocznie się wydobycie na Księżycu.

W czasopiśmie "Earth and Planetary Science Letters" opublikowano hipotezę na temat powstania Księżyca. Według niej ziemski satelita powstał w momencie, gdy z Ziemią zderzyła się inna planeta lub obiekt wielkości Marsa. Podczas zderzenia odparowała część górnej skorupy ziemskiej.

Naukowcy szukali lodu w głębszych kraterach na Księżycu. Wtedy okazało się, że w głębszych i większych kraterach znajduje się spore stężenie metali.

Jak przypomina olilprice.com, w kwietniu Donald Trump podpisał dyrektywę, zachęcającą mieszkańców USA do eksploracji Księżyca. "Amerykanie powinni mieć prawo do prowadzenia komercyjnej eksploracji, odzyskiwania i wykorzystywania zasobów w przestrzeni kosmicznej" – można przeczytać w dokumencie, który podpisał Donald Trump.

d1ggsbs

Warto dodać, że Stany Zjednoczone nigdy nie podpisały tzw. Traktatu Księżycowego z 1979 r.

Ruch Donalda Trumpa, dotyczący eksploracji Księżyca ostro skrytykowali Rosjanie. "Były już przykłady w historii, gdy jeden kraj postanowił zająć terytoria w swoim interesie - wszyscy pamiętają, co z tego wynikło" - powiedział Siergiej Saveliew, zastępca dyrektora generalnego ds. współpracy międzynarodowej rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ggsbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ggsbs
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj