Trwa ładowanie...
d2oiqe9

Książę Harry kończy służbę jako pilot śmigłowca i zaczyna nową pracę

Książę Harry kończy służbę jako pilot śmigłowca i podejmuje nową pracę w brytyjskich siłach zbrojnych w Londynie przy organizacji znaczących uroczystości rocznicowych z udziałem armii - poinformował dwór królewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Harry
Książę Harry (PAP/EPA)
d2oiqe9

29-letni Harry, w wojsku oficjalnie kapitan Wales, ponad trzy lata szkolił się w elitarnym dywizjonie śmigłowców bojowych, uzyskując w lipcu ub.r. kwalifikacje dowódcy śmigłowca bojowego Apache.

Obecnie będzie pełnił obowiązki oficera sztabowego w kwaterze głównej brytyjskiej armii w okręgu londyńskim (HQ London District) przy uroczystościach rocznicowych, takich jak parada z okazji oficjalnych urodzin królowej (ang. Trooping the Color), czy przy organizowaniu wizyt państwowych przywódców obcych państw.

Książę Harry będzie również najpewniej pomagał w zorganizowaniu w Wielkiej Brytanii zawodów dla rannych żołnierzy w stylu paraolimpiady (Warrior Games), w których miał okazję uczestniczyć w ubiegłym roku w Kolorado. Obecnie władze sprawdzają, czy możliwe jest przygotowanie takich międzynarodowych zawodów na Wyspach.

d2oiqe9

Podziel się opinią

Share
d2oiqe9
d2oiqe9
Więcej tematów