Trwa ładowanie...

Książę Filip nie żyje. Papież Franciszek przesyła kondolencje

Książę Filip nie żyje. Do Londynu napływają kolejne kondolencje z całego świata. Do tego grona dołączył papież Franciszek, który za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej przesłał telegram do królowej Elżbiety II.
Share
Książę Filip nie żyje. Watykan przesyła kondolencje królowej Elżbiecie II
Książę Filip nie żyje. Watykan przesyła kondolencje królowej Elżbiecie IIŹródło: East News, Fot: STEFANO RELLANDINI
d2jecbf

"Zasmucony wiadomością o śmierci małżonka Waszej Królewskiej Mości, księcia Edynburga Filipa Jego Świątobliwość papież Franciszek składa płynące z serca kondolencje, także członkom rodziny królewskiej" - przekazał w imieniu papieża Franciszka sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

"Wspominając oddanie księcia Filipa małżeństwu i rodzinie, jego wybitny dorobek w służbie publicznej oraz poświęcenie edukacji i rozwojowi przyszłych pokoleń, Jego Świątobliwość poleca go miłosiernej miłości Chrystusa, naszego Zbawiciela" - dodał kardynał Pietro Parolin.

Książę Filip zmarł w piątek na zamku Windsor. Przeżył 99 lat, z czego 73lata u boku królowej Elżbiety II. - Jest on kimś, kto nie przyjmuje łatwo komplementów, ale po prostu jest przez te wszystkie lata moją siłą i oparciem, a ja i cała jego rodzina, oraz ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług większy niż kiedykolwiek by się spodziewał, albo kiedykolwiek się dowiemy - mówiła Elżbieta II w 1997 roku podczas 50. rocznicy małżeństwa.

Książę Filip wycofał się z życia publicznego w 2017 roku, jednak nie opuścił żadnego wydarzenia rodzinnego - w tym ślubu swojego wnuka księcia Harry'ego z amerykańską aktorką Meghan Markle, czy wnuczki księżnej Eugenii.

d2jecbf

Jarosław Gowin z Januszem Palikotem? Adam Bielan kpi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jecbf

Podziel się opinią

Share
d2jecbf
d2jecbf
Więcej tematów