Trwa ładowanie...

Ksiądz zorganizował komunię tylko dla jednego dziecka. Dla chorego na raka Stasia

Duchowny z Osiecznej w województwie pomorskim zdecydował się na piękny gest. Zorganizował choremu na raka chłopcu komunię. Ośmioletni Staś nie mógł przystąpić do niej razem z innymi dziećmi ze względu na stan zdrowia.
Share
Ksiądz nie krył wzruszenia
Ksiądz nie krył wzruszeniaŹródło: PAP, Fot: Adam Ciereszko
d2s3oj8

Dla księdza Tadeusza Wandtki było to najbardziej wzruszające wydarzenie w życiu. Zorganizował mszę specjalnie dla Stasia Ossowskiego, podczas której ośmiolatek przyjął pierwszą komunię. - Mówiłem z trudem. Wzruszenie odbierało mi głos - przyznał duchowny.

Sprawę opisuje "Fakt". Historia chłopca jest wyjątkowo smutna. Pod koniec 2017 roku Staś zaczął się źle czuć. Miał objawy typowe dla grypy: wysoką temperaturę, bóle głowy i mdłości. Niestety okazało się, że to coś dużo poważniejszego - Neuroblastoma 4. stopnia, czyli złośliwy nowotwór, który zaatakował miednicę, kości czaszki i szpik.

Chłopiec trafił do szpitala i jest poddawany intensywnej chemioterapii. Z powodu stanu zdrowia nie mógł przystąpić do komunii z innymi dziećmi. Rodzicom jednak bardzo zależało na tym sakramencie. - Na początku maja Staś mógł odwiedzić rodzinne strony. Zaczęliśmy działać! - powiedział ojciec chłopca Zbigniew Ossowski.

d2s3oj8

Zobacz także: Wanda Traczyk-Stawska: nie wolno matek poniewierać!

Udało się wszystko zorganizować - przystroić kościół, zawiadomić rodzinę, kupić prezenty i powiadomić księdza. Przybyło sporo gości. Na mszy zjawili się wszyscy mieszkańcy miejscowości i cała klasa Stasia. - Nie wiem, jak ci ludzie to zrobili, że przygotowali się z prezentami, kwiatami i życzeniami, bo wszystkie sklepy były zamknięte - podkreślił proboszcz. I dodał: - Mam nadzieję, że Staś będzie to kiedyś opowiadał swoim dzieciom.

Chłopiec wrócił do szpitala. Rodzice zbierają środki na jego terapię.- Na specjalistyczne leczenie w Krakowie potrzeba milion i dwieście tysięcy złotych. Pracując całe życie, nie byłbym w stanie uzbierać takiej kwoty - przyznał ojciec Stasia.

  siepomaga
Źródło: siepomaga

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s3oj8

Podziel się opinią

Share
d2s3oj8
d2s3oj8
Więcej tematów