Trwa ładowanie...
Ksiądz zmuszał ucznia na lekcji do symulowania seksu oralnego? Duchowny z Wiciny zatrzymany

Ksiądz zmuszał ucznia na lekcji do symulowania seksu oralnego? Duchowny z Wiciny zatrzymany

Prokuratura w Żarach zatrzymała księdza ze wsi Wicina (Lubuskie), który podczas prowadzonej przez siebie lekcji religii w szkole podstawowej miał zmuszać jednego z uczniów do symulowania [ seksu oralnego ]( http://kobieta.wp.pl/czy-kobiety-lubia-dawac-seks-oralny-5982666749240449a?ticaid=117932 ) przy pomocy butelki. Decyzję o zatrzymaniu podjęto po przesłuchaniu dzieci obecnych w klasie podczas incydentu.

Share
d3ge9q5

- Sąd w obecności psychologa sprawdzał, czy dzieci nie mają skłonności do konfabulacji. Ustalenia skłoniły prokuraturę do podjęcia decyzji o zatrzymaniu - powiedział Zbigniew Fąfera z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Jak dodał, prokurator przedstawił księdzu zarzut prezentowania czynności seksualnej dzieciom i zmuszania ich do udziału w tejże prezentacji podczas lekcji religii.

d3ge9q5

Sprawa ujrzała światło dzienne kilka dni temu po tym, jak 11-letni uczniowie opowiedzieli o przebiegu lekcji rodzicom. Ci powiadomili policję.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o przesłuchanie całej klasy, co miało miejsce w obecności psychologa. Uznano, że relacje uczniów można uznać za wiarygodne.

W piątek ksiądz został zatrzymany w charakterze podejrzanego, a w sobotę doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żarach na przesłuchanie.

- Duchowny usłyszał zarzut z art. 200 Kodeksu karnego zagrożony karą od 2 do 12 lat więzienia - powiedział Fąfera.

Prokurator zastosował wobec niego dwa środki zapobiegawcze - poręczenie osoby godnej zaufania, a także zawieszenie w czynnościach nauczyciela-katechety.

Według nieoficjalnych informacji mężczyzna nie przyznaje się do zarzutu i przedstawił inną wersję wydarzeń niż ustalona przez śledczych.

Ksiądz twierdzi, że żartował, a jeżeli kogoś uraził, to przeprasza - informowało w piątek TVP Info.

d3ge9q5

Podziel się opinią

Share
d3ge9q5
d3ge9q5
Więcej tematów