Trwa ładowanie...
d1m5dma

Ksiądz wykluczony z urzędów kościelnych. Chodził po kolędzie do agencji towarzyskich

Znany z nietypowych przedsięwzięć ks. Michał Misiak został objęty ekskomuniką. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych księży archidiecezji łódzkiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Misiak podczas wywiadu w jednej z telewizji.
Michał Misiak podczas wywiadu w jednej z telewizji. (East News)
d1m5dma

Komunikat w tej sprawie wydała w piątek łódzka kuria metropolitalna.

"Ks. Michał Misiak został usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione: jakikolwiek udział posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu; sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów; sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia" - czytamy w piśmie cytowanym przez portal gosc.pl.

d1m5dma

Kuria poinformowała, że publiczny komunikat został wydany w odpowiedzi na spływające do instytucji kościelnej pytania, ws. nieobecności ks. Misiaka. "Otrzymał on zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego" - podkreślono.

Nieznane są jednak powody takiej decyzji władz kościelnych.

Według lokalnych mediów Misiak wyjechał na kilka miesięcy do Izraela. Tam z dala od mediów miał rozwijać się duchowo. Obecnie przebywa prawdopodobnie w Jerozolimie.

Zobacz także: Zamieszanie po wpisie o Tusku. Minister rządu PiS się tłumaczy

Przypomnijmy, że polski duchowny znany był z nietypowych akcji i pomysłów. Tworzył m.in. Chrześcijańską Akademię Parkour, Chrystotekę (imprezę dla katolików) oraz szkołę tańca Dance Hope. Nocą spacerował po centrum Łodzi i spowiadał. Walczył przeciwko dopalaczom. Pewnego razu poszedł z kolędą do agencji towarzyskiej.

d1m5dma

Źródło: gosc.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m5dma

Podziel się opinią

Share
d1m5dma
d1m5dma
Więcej tematów