Trwa ładowanie...
d1v69i1

"Ksiądz Tymoteusz Szydło nie został ojcem". Jego prawnik wydał w tej sprawie oświadczenie

Pełnomocnik księdza Tymoteusza Szydło zaprzecza, że syn Beaty Szydło został ojcem. - W stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa niezwłocznie kierowane będą do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne o ochronę dóbr osobistych - napisał adwokat Maciej Zaborowski w przesłanym Wirtualnej Polsce oświadczeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Tymoteusz Szydło z mamą Beatą
Tymoteusz Szydło z mamą Beatą (East News)
d1v69i1

"Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające, są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie. Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane. Jednocześnie oświadczam, że w stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa niezwłocznie kierowane będą do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne o ochronę dóbr osobistych" - informuje adwokat Maciej Zaborowski, pełnomocnik ks. Tymoteusza Szydło.

    Archiwum prywatne
(Archiwum prywatne, Fot: archiwum prywatne)

Publicyści o sondażu WP: Duda czeka na godnego rywala, Kidawa-Błońska tłumów nie porwie

Oświadczenie prawnika to pokłosie pojawiających się plotek na temat syna Beaty Szydło i jego sytuacji osobistej. W poniedziałek w mediach pojawiła się prośba podpisana przez ks. Tymoteusza Szydło, jego brata Błażeja i żonę Beatę.

d1v69i1

"Nasze działania stanowią przedmiot komentarzy i ocen dedykowanych m.in. przez internautów, w tym niejednokrotnie w bardzo obraźliwej formie. To wszystko odbija się negatywnie na naszym życiu prywatnym" - czytamy.

"Informacje te, a niejednokrotnie także plotki, dotyczą szczegółów m.in. tak doniosłych dla nas wydarzeń jak ślub czy inne ważne uroczystości rodzinne. Powyższym artykułom prasowym niejednokrotnie towarzyszy także publikacja zdjęć z naszym wizerunkiem, na którą nigdy nie wyrażaliśmy zgody" - przekazali Błażej, Tymoteusz i Beata Szydło (żona Błażeja Szydło).

W obronie Beaty Szydło i jej rodziny stanął we wtorek europoseł, były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. "Atak na rodzinę PBS (oczywiście bez dowodów, celowo tylko ciągle insynuacje) to jedna z najbardziej haniebnych akcji ostatnich lat" - napisał Jaki na Twitterze.

Przypomnijmy, ksiądz Tymoteusz Szydło pełnił posługę w parafii w Buczkowicach. Pod koniec wakacji został jednak przeniesiony do kościoła pod wezwaniem świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Miał tam regularnie odprawiać msze trydenckie.

d1v69i1

W ostatnich dniach sierpnia okazało się, że duchowny nie pojawi się w nowej parafii. Wyszło na jaw wówczas, że ks. Tymoteusz Szydło poprosił o bezterminowy urlop. Nie wiadomo, kiedy wróci do posługi.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski twierdzi, że młody ksiądz najprawdopodobniej mierzy się z kryzysem. - To nie jest odosobniony przypadek - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

d1v69i1

Podziel się opinią

Share
d1v69i1
d1v69i1