Trwa ładowanie...
kościół

Ksiądz sprzeciwia się decyzji kurii. Chce oczyszczenia z zarzutów

Ks. Daniel Galus nie zgadza się z decyzją kurii metropolitalnej w Częstochowie. Ukarany duchowny, który podważa epidemię koronawirusa, twierdzi, że jest z tego powodu "nękany".
Share
Ksiądz sprzeciwia się decyzji kurii. Chce oczyszczenia z zarzutów
Ksiądz sprzeciwia się decyzji kurii. Chce oczyszczenia z zarzutówŹródło: Wikimedia Commons
d1op87b

Oskarżany ksiądz Daniel Galus spotkał się z metropolitą częstochowskim abp. Wacławem Depo. Później zamieścił na stronie internetowej Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa oświadczenie.

"Sposób, w jaki zostałem potraktowany na wskazanym spotkaniu, wpisuje się w schemat podejmowanych z premedytacją działań, mających na celu odebranie mi głosu jako wiernego Kościoła, a także zdyskredytowanie mnie i prowadzonej przeze mnie Wspólnoty" - podkreślił.

Napisał o "prześladowaniu i nękaniu". Zapowiedział, że o sprawie zawiadomi nuncjusza apostolskiego, prymasa Polski oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. "Moje dobre imię jako posługującego kapłana zasługuje na ochronę i poszanowanie" - zaznaczył.

d1op87b

Kuria częstochowska odniosła się do tych słów jeszcze tego samego dnia. Jej rzecznik napisał o potrzebie "sprostowania pewnych poważnych kłamstw". Czytamy, że niepokorny ksiądz "ubliżał biskupom" i domagał się przeprosin z pomocą kancelarii adwokackiej.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Po "Don Stanislao" Zgłaszają się do mnie kolejne osoby

Niepokorny ksiądz z Czatanowa. Kulisy sprawy

Ks. Galus nie reagował na nagany metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. Nie reagował również na polecenia policji, która w październiku zaczęła się pojawiać w Czatachowie. Działała na zlecenie prokuratury, do której dotarło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z zagrożeniem epidemiologicznym.

d1op87b

Ksiądz podczas publicznych wystąpień podawał w wątpliwość pandemię koronawirusa i krytykował związane z nią obostrzenia, w tym noszenie maseczek.

Podjęto decyzję, aby duchowny opuścił tzw. Pustelnię Czatachowa. Ma też przez pół roku w odosobnieniu modlić się i pokutować, a także powstrzymywać się od publicznego sprawowania kapłańskich funkcji.

Czytaj też:Koronawirus w Polsce. Zakażony ksiądz w Miliczu. Sanepid szuka wiernych

Przypomnijmy, że ks. Daniel Galus jest przewodnikiem Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Organizuje m.in. cieszące się ogromną popularnością spotkania ewangelizacyjne w pustelni w Czatachowie, niewielkiej miejscowości w jurajskiej gminie Żarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1op87b

Podziel się opinią

Share
d1op87b
d1op87b
Więcej tematów