Trwa ładowanie...
d2fntwy

Ksiądz skazany w aferze pedofilskiej ma nową funkcję. Grzegorz K. pracuje w diecezji warszawsko-praskiej

To była jedna z najgłośniejszych afer pedofilskich w Polsce. Były proboszcz parafii na warszawskim Tarchominie został w 2014 roku skazany za molestowanie 11-latka. Teraz ksiądz Grzegorz K. wrócił i kieruje Domem Księży Emerytów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz K. został skazany za molestowanie 11-latka
Grzegorz K. został skazany za molestowanie 11-latka (Fotolia)
d2fntwy

Do nowych informacji ws. sprawie księdza Grzegorza K. dotarł portal OKO.Press. Ujawnił, że kieruje on obecnie Domem Księży Emerytów w diecezji warszawsko-praskiej. Kuria nie odpowiada na żadne pytania. Wiadomo jednak, że Grzegorz K. został mianowany na to stanowisko przez biskupa diecezji 1 kwietnia tego roku.

Afera wokół księdza Grzegorza K. była jedną z najgłośniejszych spraw dotyczących pedofilii w Kościele. W 2014 roku został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata za molestowanie 11-letniego ministranta w Otwocku. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2001-2002.

d2fntwy

Ksiądz skazany za pedofilię prowadzi Dom Księży Emerytów

Do przypadków molestowania miało dochodzić też w Wołominie. Lokalna prokuratura wszczęła postępowanie ws. gwałtu i molestowania przez Grzegorza K. innego ministranta. Ale sprawę ostatecznie umorzono.

Z kolei w 2013 roku TVN24 ujawnił, że ksiądz K., mimo ciążącego na nim wyroku, wciąż jest proboszczem na warszawskim Tarchominie. Odprawiał msze i opiekował się 32 ministrantami. Ksiądz został odsunięty od posługi. Po wyroku z 2014 roku kuria wszczęła postępowanie kanoniczne ws. Grzegorza K. Nie wiadomo jednak, jak się zakończyło. Przez dłuższy czas przebywał on na urlopie.

d2fntwy

Papież przeprasza za pedofilię w kościele

Ostatnio papież Franciszek spotkał się w Irlandii z ofiarami księży pedofilów. Oficjalne dochodzenia w tym kraju doprowadziły do ujawnienia ogromnego skandalu w Kościele, który obejmuje setki sprawców i jeszcze więcej ofiar.

Papieżem wstrząsnęła także skala czynów pedofilskich wśród duchownych, którą ujawnił raport dot. nadużyć w amerykańskim stanie Pensylwania. Wynika z niego, że na przestrzeni 70 lat ponad 300 księży zostało oskarżonych o molestowanie ponad 1000 dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fntwy

Podziel się opinią

Share
d2fntwy
d2fntwy
Więcej tematów