Trwa ładowanie...

Ksiądz "pyknął ręką" dziewczynkę. Duchowny oskarżony o uderzenie dziecka

Podczas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej duchowny z parafii w Gryfinie miał uderzyć dziewczynkę przystępującą w tym roku do sakramentu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Ksiądz "pyknął ręką" dziewczynkę. Duchowny oskarżony o uderzenie dzieckaŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
d25tyku

Do zdarzenia miało dojść 19 kwietnia, podczas prób przed Pierwszą Komunią Świętą w kościele Niepokalanego Serca Maryi. Jedna z trzecioklasistek miała zachowywać się nieodpowiednio, co doprowadziło do użycia siły przez prowadzącego przygotowania księdza. Duchowny miał uderzyć dziewczynkę w twarz.

Jak tłumaczy się ksiądz? - Tak ją pyknąłem ręką, klepnąłem w szyję. Nie mam sobie nic do zarzucenia - mówił na antenie Radia Szczecin. Zgodnie z wersją duchownego poszło o niszczenie kościelnego mienia. Pomimo, że jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego, to ze względu na wiek dziecka i okoliczności zdarzenia zdecydowano się ścigać je z urzędu. Duchownemu grozi kara pozbawienia wolności do roku.

oprac. Filip Skowronek

d25tyku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25tyku
Więcej tematów