Trwa ładowanie...
d12c4pj

Kalisz. Ksiądz od upolitycznionego kazania odwołany. "W trybie natychmiastowym"

Wierni parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu w niedzielę wychodzili z kościoła w połowie mszy. Twierdzili, że ksiądz w trakcie kazania nazwał jednego z kandydatów na prezydenta "pedałem". Politycznych aluzji było więcej. Sekretarz prowincjalny orionistów poinformował WP, że duchowny został odwołany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kalisz. Kontrowersyjne kazanie wzburzyło wiernych
Kalisz. Kontrowersyjne kazanie wzburzyło wiernych (Wikipedia.org/Peżot)
d12c4pj

- Przełożony prowincjalny został poinformowany o całej sytuacji. Zgromadzenie wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Obecnie decyzja jest taka, że ksiądz zostaje odwołany w trybie natychmiastowym z parafii i pozostaje do dyspozycji przełożonego, który określi jego miejsce pobytu i destynacji - powiedział w rozmowie z WP sekretarz prowincjalny orionistów ks. Michał Szczypek.

Sprawa dotyczy niedzielnej mszy o godz. 18 w parafii Opatrzności Bożej przy ul. Polnej w Kaliszu. Do portalu kalisz24.info.pl zgłosili się wierni, którzy wychodzili z kościoła podczas kazania. - Ksiądz dosłownie po kolei zaczął charakteryzować kandydatów na prezydenta, wychwalając partię PiS i urzędującego obecnie prezydenta, a opozycję zmieszał z błotem, niemalże plując przy tym jadem i nienawiścią - powiedział pan Dariusz.

d12c4pj

Kalisz. Orioniści krytykują upolitycznione kazanie księdza. "W Ewangelii tego nie ma"

Jeden z kandydatów miał zostać nazwany przez księdza "pedałem". Duchowny mówił także o "tęczowej zarazie" i "zdradzie" dokonywanej przez europosłów opozycji. Przy ołtarzu siedział drugi ksiądz. Nie zareagował.

Przeczytaj też: Prymas Wojciech Polak: "W sprawie pedofilii popełnialiśmy błędy. Przyszedł czas na zmiany" [WYWIAD]

- Każdy ma na języku to, co ma w sercu. Jezus tak na pewno nie robił. W Ewangelii tego nie ma. To nie jest słowo przekazu ewangelicznego. Rozmawiałem o tej sprawie z księżmi współpracownikami w poniedziałek rano - powiedział w rozmowie z portalem poznan.wyborcza.pl proboszcz parafii ks. Antoni Wita. W niedzielę nie było go w Kaliszu.

d12c4pj

Zobacz też: Notka o Andrzeju Dudzie w Wikipedii. Marcin Kierwiński przyznał, jakby ją zmienił

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12c4pj

Podziel się opinią

Share

d12c4pj

d12c4pj
Więcej tematów