Trwa ładowanie...

Ksiądz nie chciał pomodlić się za chorych. Powodem poglądy parafianki

Proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie w województwie wielkopolskim odmówił odprawienia mszy w intencji powrotu do zdrowia osób czekających na przeszczep. Powodem decyzji księdza były poglądy parafianki, która zamówiła mszę. W jego ocenie promuje ona "ideologię LGBT".

Share
Ksiądz nie chciał się modlić za chorych. Powodem poglądy parafianki
Ksiądz nie chciał się modlić za chorych. Powodem poglądy parafianki Źródło: PAP
d4n4ult

Pani Maria o odmowie ze strony księdza opowiedział w TV Astra. - Ksiądz proboszcz powiedział, że odprawi tę mszę, tylko najpierw trzeba, żebym się nawróciła, albo żebym nie epatowała, czy nie emanowała tęczą i żebym się zastanowiła nad swoim postępowaniem - powiedziała.

Msza w intencji osób potrzebujących przeszczepu

Msza, której nie zechciał odprawić proboszcz ze Złotowa jest tradycyjnym elementem organizowanej przez panią Marię od lat imprezy, podczas której promowana jest idea krwiodawstwa, oraz oddawania szpiku i innych narządów. Mimo tak szczytnego celu ksiądz ksiądz odmówił, argumentując, że nie zgadza się z promowanymi przez parafiankę poglądami w tym z "promowaniem ideologii LGBT".

Ostatecznie udało się jednak znaleźć zastępstwo za księdza. Msze odprawił kolega pani Marii ze szkolnych lat, który przyjechał w tym celu z Wałcza. Sprawę skomentowała również kuria diecezji bydgoskiej. - Chodzi o to, żeby ludzi integrować w Kościele, a nie stwarzać pozór, że do Kościoła należą tylko, za przeproszeniem, grzeczne owieczki - stwierdził w rozmowie z TV Astra rzecznik kurii Marcin Jiers.

d4n4ult

Proboszcz przebacza "oszczercom"

Oświadczenie w sprawie wydał również sam proboszcz. "Pani Maria Jaszczyk w ostatnim czasie zbliżyła się mentalnie do środowiska Strajku Kobiet i LGBT+ i zaczęła otwarcie głosić m.in. w lokalnych mediach, swoje liberalne poglądy w tym względzie. Każdy ks. proboszcz ma obowiązek stania na straży prawa bożego - napisał ksiądz Arkadiusz Kalinowski. Kapłan podkreślił również, że msza która miała miejsce odbyła się dzięki jego zgodzie.

"Dotkniętych całą tą sprawą przepraszam i proszę o przebaczenie, tak jak i sam przebaczam wszystkim moim oszczercom!" - zakończył proboszcz.

Tusk w Gdańsku. Wygłosił "spektakularne teksty"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4n4ult

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n4ult
d4n4ult
Więcej tematów