Trwa ładowanie...

Ks. Wojciech Lemański: cieszę się, że kuria zaczęła dialog

Ksiądz Wojciech Lemański spotkał się z kanclerzem kurii warszawsko-praskiej księdzem Dariuszem Szczepaniukiem. Były proboszcz z podwarszawskiej Jasienicy powiedział dziennikarzom, że odniesie się do treści dokumentów z Watykanu przedstawionych mu na spotkaniu. - Cieszę się, że kuria po raz pierwszy od wielu miesięcy rozpoczęła formę dialogu - dodał duchowny.

Share
Ks. Wojciech Lemański: cieszę się, że kuria zaczęła dialog
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d409v0d

Duchowny musi opuścić parafię w Jasienicy. Metropolita warszawsko-praski arcybiskup Henryk Hoser mianował księdza Lemańskiego kapelanem w zakładzie opieki neuropsychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w Zagórzu. - Również ja cieszę się z tego, że kuria rozpoczęła jakąś formę dialogu z osobą, która jest na ustach kurii od wielu miesięcy, mam nadzieję, że będzie to dobry dialog - powiedział duchowny.

Rzecznik kurii warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki nie chciał powiedzieć, czy ksiądz Wojciech Lemański zgodził się, by posługiwać jako kapelan w Zagórzu. - Duchowny odpowiedział pisemnie na propozycję arcybiskupa Henryka Hosera - dodał Mateusz Dzieduszycki.

Hierarcha musi teraz zapoznać się z pismem byłego proboszcza. - Jestem przekonany, że znajdziemy dobre miejsce dla księdza Lemańskiego, w tej diecezji - powiedział Mateusz Dzieduszycki.

Ksiądz Wojciech Lemański nie podważa decyzji co do odejścia z parafii w Jasienicy. Stolica Apostolska poparła arcybiskupa Henryka Hosera w sporze z ówczesnym proboszczem z Jasienicy.
Pod koniec czerwca kuria warszawsko-praska poinformowała, że zamknięty od kwietnia kościół w Jasienicy zostanie ponownie otwarty 27 lipca. Wówczas mszę świętą w intencji parafian odprawi tam arcybiskup Henryk Hoser.

d409v0d

Podziel się opinią

Share
d409v0d
d409v0d
Więcej tematów