Trwa ładowanie...

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówi o naciskach. "Wiesz, rozumiesz, wycofaj się"

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie uzyskał wymaganego poparcia posłów i nie został członkiem komisji ds. pedofilii. Niektórzy z nich nie ukrywają, że na takie rozwiązanie naciskał Episkopat. - To troska o dobre samopoczucie sprawców - ocenił Isakowicz-Zaleski.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówi o naciskach. "Wiesz, rozumiesz, wycofaj się"Źródło: East News
d12lstw
d12lstw

- Kościół powinien sam powołać komisję i działać w tej sprawie - przekonywał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na antenie TVN24. W środę Sejm odrzucił jego kandydaturę do komisji ds. pedofilii. Zgodnie z ustawą, by wejść w jej skład, należało zdobyć głos 276 posłów. Duchownego poparło jedynie 96 posłów.

- Wielu środowiskom zależy, żeby ta komisja nie funkcjonowała poprawnie - stwierdził Isakowicz-Zaleski. Zwrócił uwagę, że na 7 członków komisji, która w założeniu ma być niezależna od organów państwowych, 5 zostało wybranych przez większość parlamentarną, prezydenta, premiera i powołanego przez Sejm Rzecznika Praw Dziecka.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówi o naciskach. "Wiesz, rozumiesz, wycofaj się"

Poseł PiS Zbigniew Girzyński w rozmowie na antenie Radia Wnet nie ukrywał, że Episkopat czynił naciski, by Isakowicz-Zaleski nie znalazł się w składzie komisji ds. pedofilii. Sam zagłosował za jego kandydaturą. - To sojusz tronu z ołtarzem - ocenił Isakowicz-Zaleski. Przyznał, że i na niego wywierano nieformalne naciski, by nie wchodził w skład komisji. - Na mnie wpływano na zasadzie "wiesz, rozumiesz, wycofaj się" - zdradził.

Zobacz też: Ks. Isakowicz-Zaleski: były naciski na polityków PiS. Jest ciche porozumienie

Ks. Isakowicz-Zaleski ocenił, że lęk Kościoła przed rozliczeniem pedofilii wynika z "troski o dobre samopoczucie sprawców". - Kościół musi być przejrzysty. Nie ma innej drogi. Czy to lustracja, czy pedofilia, czy inne skandale. Jeśli nie zostanie to rozliczone, Kościół upadnie - przekonywał duchowny.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl"

d12lstw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12lstw
Więcej tematów