Trwa ładowanie...
df1ns0v

Ks. Jan Kaczkowski

Najnowsze informacje

Jan Kaczkowski to znany polski duchowny rzymskokatolicki, prezbiter, a także doktor nauk teologicznych i bioetyk. Kapłan był jednym z założycieli Hospicjum Domowego w Pucku pw. św. Ojca Pio. Duchowny był także pisarzem - napisał kilka książek. Zmarł w wieku 39 lat.

Oceń jako pierwszy:
df1ns0v
Miejsce urodzenia:

Gdynia

Data śmierci:

28.03.2016

East News
Źródło: East News, fot: Andrzej Hulimka

Ksiądz Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni, a zmarł 28 marca 2016 roku w Sopocie. Duchowny był kojarzony m.in. z organizowania wolontariatu w hospicjach. W swoją charytatywną działalność angażował m.in. trudną młodzież, a także osoby, które zostały skazane. W 2016 roku ks. Jan Kaczkowski został ambasadorem organizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Jan Kaczkowski - lata młodości i wykształcenie

Ks. Jan Kaczkowski urodził się w Gdyni, a dorastał w Sopocie. To tam ukończył Środowiskowe Liceum Ogólnokształcące, gdzie w 1996 roku zdał maturę.

Później Jan Kaczkowski podjął studia filozoficzno-teologiczne w Gdańskim Seminarium Duchownym. W 2002 roku uzyskał tytuł magistra z teologii.

Jan Kaczkowski 15 czerwca 2002 roku otrzymał święcenia prezbiteriatu. Później został inkardynowany do archidiecezji gdańskiej.

W 2007 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ks. Jan Kaczkowski uzyskał tytuł doktora nauk teologicznych na podstawie pracy naukowej pt. "Godność człowieka umierającego a pomoc osobom w stanie terminalnym – studium teologiczno-moralne".

Kapłan w 2008 roku ukończył również studia podyplomowe z bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. Jan Kaczkowski - droga zawodowa

Od 2002 do 2007 roku Jan Kaczkowski pracował jako wikariusz w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. W 2007 roku zwolniono go z obowiązków wikariusza. W parafii został i udzielał pomocy duszpasterskiej.

Ks. Jan Kaczkowski pełnił również rolę kapelana domu pomocy społecznej i szpitala w Pucku. Ksiądz w latach 2004-2011 był także katechetą w Liceum Ogólnokształcącym w Pucku i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie. W 2010 roku duchowny został także nauczycielem akademickim z zakresu bioetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ks. Jan Kaczkowski i hospicjum w Pucku

W 2004 roku ks. Jan Kaczkowski był jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego. Koordynował pracę nad budową ośrodka, a w 2009 roku został dyrektorem i prezesem zarządu Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Ks. Jan Kaczkowski w pomoc w hospicjum zaangażował wiele osób m.in. trudną młodzież, a także osoby skazane.

Ks. Jan Kaczkowski - problemy zdrowotne

Ks. Jan Kaczkowski od urodzenia zmagał się z lewostronnym niedowładem i dużą wadą wzroku. U kapłana zdiagnozowano nowotwór nerki (choroba została wyleczona) oraz glejaka mózgu.

Kapłan zmarł 28 marca 2016 roku w rodzinnym domu w Sopocie. Pogrzeb odbył się 1 kwietnia 2016 roku. Kapłan spoczął na cmentarzu komunalnym w Sopocie.

Ks. Jan Kaczkowski - upamiętnienie

Ks. Jan Kaczkowski otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień. Postanowieniem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego (11 kwietnia 2012 roku) kapłan został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Duchowny otrzymał także tytuł honorowego obywatela Pucka. W 2014 roku ks. Jan Kaczkowski został laureatem Nagrody Ślad im. Biskupa Jana Chrapka oraz Nagrody Pontifici, która przyznawana jest przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

Ks. Jan Kaczkowski - autor książek

Ks. Jan Kaczkowski był również psiarzem. Jego dzieła, które zostały wydane, noszą tytuły:

  • "Ekskluzywny żebrak",
  • "Życie na pełnej petardzie",
  • "Sztuka życia bez ściemy",
  • "Dość katolipy",
  • "Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego",
  • "Dasz radę. Ostatnia rozmowa",
  • "Dość kato-lipy",
  • "Grunt pod nogami",
  • "Szału nie ma jest rak".
Ks. Jan Kaczkowski
Miejsce śmierci

Sopot

Wykształcenie

Wyższe

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1ns0v
df1ns0v
df1ns0v
Więcej tematów
df1ns0v

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj