Trwa ładowanie...
d3zq3y8

Ks. Isakowicz-Zaleski o rezygnacji z biskupstwa: presja homolobby

Ks. Franciszek Ślusarczyk, który został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej zdecydował, że nie przyjmie święceń biskupich. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnia, co mogło być przyczyną tej decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Ślusarczyk i ks. Mastalski podczas ogłaszania decyzji papieża o nominacjach
Ks. Ślusarczyk i ks. Mastalski podczas ogłaszania decyzji papieża o nominacjach (PAP, Fot: M.Lasyk/REPORTER)
d3zq3y8

Duchowny w mediach społecznościowych stwierdził, że w Archidiecezji Krakowskiej wciąż komentowana jest bezprecedensowa rezygnacja biskupa-nominata ks. Franciszka Ślusarczyka z funkcji biskupa pomocniczego. Ks. Isakowicz-Zaleski nazywa ks. Ślusarczyka "zacnym i gorliwym kapłanem".

"Niektórzy dopatrują się w tym presji homolobby, dla którego nominacja ta była bardzo niewygodna" - stwierdza ks.Isakowicz-Zaleski. Zaznacza, że sprawę trzeba wyjaśnić i wstrzymać się ze święceniami drugiego kandydata.

Ks. Franciszek Ślusarczyk pełni obecnie funkcję Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Oprócz niego nominację biskupią otrzymał również dotychczasowy rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie ks. prof. Janusz Mastalski. Obaj mieli przyjąć święcenia 5 stycznia.

d3zq3y8

Zgoda papieża

O rezygnacji Ks. Ślusarczyk poinformował sam w wydanym kilka dni temu oświadczeniu.

"Bóg jest Miłością! On jest niezawodnym źródłem nadziei, dlatego wyrażam wdzięczność dla Ojca Świętego Franciszka, który przyjął moją pokorną prośbę o zwolnienie mnie z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej" - napisał duchowny.

d3zq3y8

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Barbara Nowacka o sprawie ks. Henryka Jankowskiego. Dosadny komentarz

d3zq3y8

Podziel się opinią

Share

d3zq3y8

d3zq3y8
Więcej tematów