Trwa ładowanie...

Ks. Grzegorz Kramer o komentarzach po pogrzebie Kory. "Chamskie zachowanie"

Świecki charakter pogrzebu Kory sprowokował falę komentarzy. W dyskusji padło wiele ostrych słów, również ze strony księży. Zdaniem jezuity, ks. Grzegorza Kramera, mogą one odsunąć ludzi od "Chrystusa i Kościoła".

Share
Ks. Grzegorz Kramer o komentarzach po pogrzebie Kory. "Chamskie zachowanie"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Michał Lepecki
d2abynn

"Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu" - zauważył we wpisie na Facebooku ks. Grzegorz Kramer. Jezuita dodaje, że z drugiej strony pojawiają się tacy, którzy tę decyzję krytykują.

I przywołuje słowa ks. Sławomira Marka z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach. "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec" - stwierdził duchowny.

"Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy?" - pyta ks. Kramer. Jezuita przywołuje fragment Ewangelii o kobiecie kananejskiej, w której "Jezus zobaczył silną wiarę".

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

"My (księża) próbujemy ją na siłę wszędzie zabić, bo nie jest wyznawana tak, jak my chcemy. Kobieta kananejska to nie była pobożna Żydówka, a jednak Jezus dostrzegł w niej wiarę. Powołaniem księdza jest dostrzeganie w każdym człowieku wiary, a nie bycie wydawaczem certyfikatorów tejże" - kwituje.

d2abynn

"Toooolerancja! Miłość! Wrażliwość! Otwartość! Empatia!" - odpisał jezuicie na Twitterze ks. Marek.

Ks. Isakowicz-Zaleski jest zdumiony słowami Lemańskiego

Słowa ks. Marka oburzyły również ks. Wojciecha Lemańskiego. "Zamilknij klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza" - napisał, nawiązując do molestowania seksualnego, którego. zdaniem artystki. dopuscił się wobec niej inny duchowny, gdy była dzieckiem.

Ton wypowiedzi ks. Lemańskiego nie spodobał się ks. Isakowicz-Zaleskiemu.

"Pierwszy raz się spotykam, aby duchowny duchownego wyzywał od "klechów". Na dodatek pisał to publicznie. Mam nadzieję, że ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi, w którego diecezji ks. Lemański ma teraz pełnić posługę kapłańską ustosunkuje się do tej skandalicznej sprawy" - uznał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2abynn

Podziel się opinią

Share
d2abynn
d2abynn
Więcej tematów