Trwa ładowanie...
d26cfed

Krystyna Pawłowicz zawiesza aktywność na Twitterze. Może zasiąść w Trybunale Konstytucyjnym

Krystyna Pawłowicz może zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Będzie kandydatką PiS na jedno z trzech miejsc, które zwolni się w grudniu. O jej kandydaturze poinformował w poniedziałek Ryszard Terlecki.
Share
Krystyna Pawłowicz kandydatką PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego
Krystyna Pawłowicz kandydatką PiS na sędziego Trybunału KonstytucyjnegoŹródło: East News, Fot: Jacek Dominski
d26cfed

- W związku z wystawieniem przez PiS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawieszam swą aktywność na TT. Wszystkim, którzy tu ze mną wymieniali poglądy dziękuję. Wiele się tu nauczyłam. Naszą Ojczyzną jest Polska. – napisała na swoim Twitterze Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS, która jutro zakończy swoją kadencję, nie ubiegała się o reelekcję podczas październikowych wyborów parlamentarnych.

O tym, że Krystyna Pawłowicz chciałaby zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego pisaliśmy już w grudniu 2018 roku.

Posłanka PiS zasłynęła również wieloma wystąpieniami na sejmowej mównicy i poza nią. We wrześniu Pawłowicz nazwała RPO Adama Bodnara "wyjątkowym szkodnikiem". Słowa te padły podczas prezentowania przez Rzecznika Praw Obywatelskich informacji na temat przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w 2018 r. Po zakończeniu przedstawiania informacji do Adama Bodnara zwróciła się Krystyna Pawłowicz - Ośmiesza się w tej swojej nienawiści. Wrzuca pan nieczystości w swoje gniazdo. W sposób skandaliczny obraża pan sędziów legalnie wybranych. Jest pan wyjątkowym szkodnikiem - grzmiała Pawłowicz. Na jej słowa nie zareagował Stanisław Piotrowicz, przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka, a od dziś również kandydat PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

d26cfed

Krystyna Pawłowicz na Twitterze o filmie "Polityka" i imieninach Kaczyńskiego

Wpisy Krystyny Pawłowicz zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jej konto obserwuje 53,2 tys. użytkowników, podczas gdy sama Pawłowicz obserwuje poczynania 638 użytkowników Twittera.

Jeden z wpisów Pawłowicz dotyczył filmu "Polityka". - Panie Patryku,no i co? Wszyscy mówią,że chała ....Serdecznie pozdrawiam..." - pisała 5 września Krystyna Pawłowicz umieszczając zdjęcie Patryka Vegi na tle luksusowego samochodu.

W kwietniu Krystyna Pawłowicz przekazywała prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu życzenia imieninowe, a przy okazji obiecywała poprawę. Wcześniej wzbudziła sporo kontrowersji wpisami o kompetencjach Magdaleny Adamowicz, która ubiegała się (z sukcesem) i miejsce w Parlamencie Europejskim. Dyskusję wywołał również komentarz Pawłowicz dotyczący rzekomej prowokacji ze strony ambasador USA Georgette Mosbacher, która złożyła na Twitterze życzenia z okazji Paschy.

d26cfed

Krystyna Pawłowicz to z pewnością jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny politycznej. Zasłynęła wieloma dosadnymi komentarzami publikowanymi na Twitterze. W swoich wpisach nie bała się komentować opozycji i chwalić działań rządu.

Zobacz: Nie Borusewicz, nie Zdrojewski. Miller wskazał faworyta na marszałka Senatu

d26cfed

Podziel się opinią

Share
d26cfed
d26cfed
Więcej tematów